IMG_1000

Trzecim konkursowym spektaklem prezentowanym w Domu Literatury w Łodzi w ramach tegorocznej Letniej Sceny było przedstawienie zrealizowane przez Studio Telewizyjne i Filmowe Arterion – Febe wróć!

To godzinna opowieść o Helen (w tej roli Malwina Irek) i Frazerze (Gracjan Kielar). Ich codzienność zmienia się wraz z psem, tytułową Febe, którą muszą opiekować się w trakcie wyjazdu przyjaciół. Niestety opieka okazuje się zadaniem zbyt trudnym dla współczesnych yuppies.

Sztuka australijskiego scenarzysty, Michaela Gow, posiada pewien niewykorzystany potencjał. Postać suki w modelowy sposób mogłaby przyczynić się do zmian światopoglądowych, obyczajowych, codziennych głównych bohaterów. Niestety nie jest tak, a chaos w ich życiu pogłębia się. W spektaklu wyreżyserowanym przez Michała Rzepkę brakuje mocnej pointy i podkreślenia o czym tak na prawdę twórcy chcą opowiedzieć – czy o stosunkach męsko-damskich, czy o etapach rozwoju, czy też kolejnych fazach straty.

Kolejne przedstawienie w ramach Letniej Sceny już w środę, 8 sierpnia. Na scenie zobaczymy W imię ojca i syna Czytelni Dramatu z Lublina.

Zobacz także:

Letnia Scena 2014: Love (foto)

Letnia Scena 2014: Karin Stanek (foto) 

Letnia Scena 2014: Przypadek Adasia Miauczyńskiego

Letnia Scena: Wisława Szymborska. Rozmowa z… (foto)

Letnia Scena 2014 – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3335_kopiuj
Złote Maski sezonu 2016/17 (foto)
Letnia Scena: Nasza Kamienica (foto)
P1080164a
Marcin Daniec w Galerii Łódzkiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*