gael_051Mistrzowie irlandzkiego tańca powrócili do naszego miasta. Dwukrotnie 14 listopada wystąpili na deskach Teatru Wielkiego.

Gaelforce Dance to zespół składający się z najlepszych tancerzy i muzyków, którzy swoim spektaklem taneczno-muzycznym opartym na irlandzkim folklorze. Łączą taniec nowoczesny z celtyckimi rytmami, balet ze stepowaniem, muzykę z grą świateł,  tradycję ze współczesnością.

Historia przedstawiona przez artystów jest stara jak świat. Dwóch mężczyzn, jedna kobieta, miłość, dramat, pasja, zazdrość, pojednanie. Jednak sposób jej prezentacji nie jest pod żadnym względem banalny. Przepiękna scenografia, imponujące kostiumy, rewelacyjna muzyka, śpiew i taniec, feeria barw, gra świateł przenoszą widzów w bajkowy świat fantazji, a wszystko to w oprawie godnej Broadwayu.

joomplu:28898

Artyści budują napięcie poprzez różnorodny taniec, czasem subtelny i cichy, a czasem zdecydowany i agresywny.  Każdy szczegół jest dopracowany do perfekcji. Wszystko po to, aby zagwarantować publiczności niezapomniane wrażenia, pełne emocji, wzruszeń, euforii, niemal metafizycznych doznań. Widowisko charakteryzuje się najwyższym światowym poziomem.

/tekst na podstawie mat.pras.

Zobacz także:

Jezioro łabędzie w Teatrze Muzycznym (foto)

Gaelforce Dance w Łodzi (foto)

Jezioro Łabędzie – Moscow City Ballet (foto)

Metropolish – Telesocjostory w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1262
Letnia Scena 2015 – wyniki
chopin_017
Koncert “Dla Fryderyka Chopina” w Teatrze Wielkim (foto+wideo)
21768889_10210081618946696_608906327818027995_o
Festiwal Perspektywy: Oratorium Ziemi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*