casting_lamailaTeatr Wielki w Łodzi zaprasza na CASTING DO WIDOWISKA TANECZNEGO „LAMAILA” Macieja Pawłowskiego w choreografii Jacka Przybyłowicza, którego premiera odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi 25 marca 2017 r.

Libretto tego czarodziejskiego baletu napisała Liwia Pawłowska, muzykę z kolei skomponował Maciej Pawłowski. Historia mówi o wydarzeniach dziejących się w Krainie Dnia i Nocy, gdzie główna bohaterka, Księżniczka Dnia – tytułowa Lamaila – zostaje nagle w środku nocy obudzona przez śmiesznego stwora mieszkającego w głębinach bagna – Mr. Gulgacza. Lamaila dzięki pełni księżyca… zakochuje się w Księciu Nocy – Namadilu. Kiedy wszyscy są pewni, że ta para nigdy się już nie spotka, wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót.

Muzyka utrzymana jest w disney’owskim stylu, z dużą ilością pięknych melodii. Znaczna część materiału muzycznego została zinstrumentowana przez samego mistrza gatunku, najbardziej znanego w Polsce kompozytora muzyki baletowej – Bogdana Pawłowskiego, którego Królewna Śnieżka od 40 lat święci triumfy na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. I wszystko wskazuje na to, że Lamaila może zdetronizować „królową” pod względem popularności.


Poszukujemy młodych i utalentowanych artystów w wieku 12-18 lat, posiadających predyspozycje taneczne w tzw. technikach tańca współczesnego (nie jest konieczna znajomość technik baletu klasycznego) i gotowych do przeżycia wielkiej artystycznej przygody. Nie wymagamy doświadczenia scenicznego, a jedynie pasji do tańca i muzyki oraz zaangażowania i dyspozycyjności.

Przesłuchanie odbędzie się 2 października 2016 r. o godz. 10.00 w sali baletowej Teatru Wielkiego w Łodzi.

Kandydaci proszeni są o przygotowanie we własnym zakresie maksymalnie dwuminutowego fragmentu choreografii w technice tańca współczesnego do wybranej przez siebie muzyki.

Casting odbędzie się w dwóch etapach:
•    I etap to weryfikacja i ocena przez komisję umiejętności tanecznych na podstawie przygotowanego przez kandydata materiału;
•    II etap polegać będzie na sprawdzeniu umiejętności zapamiętywania i odtwarzania przez kandydata przekazanej choreografii oraz zdolności pracy w zespole.

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą e-mailową na adres: przesłuchania @teatr-wielki.lodz.pl najpóźniej do 29 września 2016 r. Do zgłoszenia prosimy dołączyć CV ze zdjęciem twarzy oraz całej sylwetki (Uwaga! Prosimy wysyłać pliki PDF lub DOC wraz z zawartym w CV zdjęciem; prosimy nie wysyłać zdjęć jako osobnych plików jpg).
Po wysłaniu zgłoszenia kandydat otrzyma informację zwrotną dotyczącą szczegółów castingu.
Dzieci oraz młodzież niepełnoletnia proszone są o zgłoszenie się na casting z osobą dorosłą i pisemną zgodą rodzica na udział w castingu wraz z jego numerem dowodu osobistego. Jednocześnie informujemy, że teatr nie zwraca kosztów dojazdu na casting i ewentualnego noclegu.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem: 42 632 99 72.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Za Sceną: Barbara Wypych (wywiad)
24lilllaa
Lilla House Pleasure Makers w Wytwórni (foto)
IMG_9427
Letnia Scena: Atrament dla leworęcznych (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*