“Bajki filozoficzno-terapeutyczne w technice lalkarskiej” kolejny projekt online łódzkiej Prokadencji/Flap People, twórców legendarnego już klubu Forum Fabricum z udziałem łódzkich artystów w tym laureata stypendium prezydent Miasta Łodzi, Marcela Balińskiego. Więcej informacji poniżej, a w załącznikach zdjęcia.

W tym bardzo trudnym czasie, kiedy wielu Polaków zadaje sobie pytania: Jak widzieć świat? jak być wolnym? Jak nie dać się krzywdzie? a nawet: Jak zacząć wszystko od nowa? Fundacja Flap People zaprasza młodzież, dorosłych i seniorów, na 4 Bajki filozoficzno-terapeutyczne dostępne w sieci, w taki sposób, by każdy mógł je obejrzeć w dowolnie wybranym czasie i miejscu.

Filozoficzno-terapeutyczne Bajki dla dorosłych, poruszające te pytania, napisała Agnieszka Suchowierska. Wydała je w 2008 r. w wydawnictwie Czarna Owca. W oryginale komentarzami opatrzył je znany i ceniony psychoterapeuta Wojciech Eichelberger. Dzięki obrazowym metaforom, symbolom i alegoriom, pozwalają się zidentyfikować z treścią i spojrzeć na te problemy z dystansem. Skłaniają do refleksji przemyśleń i rozmów. Dają nadzieję, która jak wiadomo zdolna jest obudzić siły potrzebne do pokonania emocjonalnych upiorów.

Nasza wywodząca się z łódzkiej Prokadencji, fundacja FLAP PEOPLE, (która w 2013, “Tuwimowskim” roku, stworzyła lalkowy spektakl spektakl dla dzieci, od lat 2 do 102-ch: “TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch”), wraz z łódzkimi artystami i aktywistami: grafikiem Tymonem Tryzno, kompozytorem, pianistą i multiinstrumentalistą Marcelem Balińskim – absolwentem Łódzkiej Akademii Muzycznej, operatorem Jakubem Dylewskim – absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej i Michałem Strokowskim – twórcą Prokadencji i Forum Fabricum, bajki te wyprodukowała w formie teatru lalek dla dorosłych (można je oglądać z dziećmi, pod warunkiem, że będzie się z nimi o nich rozmawiało).

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu “Kultura w sieci”. Łódzką bazą projektu było Muzeum Książki Artystycznej.

Nasze “Bajki filozoficzno-terapeutyczne w technice lalkarskiej” można oglądać i słuchać (poprzez audio-deskrypcję dostępne są również dla osób niewidomych) nieodpłatnie na kanałach Flap People, na Facebook i YouTube:

Strona Facebookowa projektu: https://www.facebook.com/FlapPeople
link do wydarzenia “Tydzień z Bajkami…”: https://www.facebook.com/events/340501660517809 
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
teatr20_015
Teatr Wosskriesinnia “Prospero” w Pasażu Schillera (foto+wideo)
Jan_Peszek._Podwjne_solo_fot_M_Hueckel
Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 5
jak_rozmawiac_z_chlopem
Jak rozmawiać z Chłopem? Jełopem? – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*