27lipca_041Przyjaciele Nowego nadal wychodzą na ulice. Tym razem jednak schowali się pod dachem Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

W środę, 27 lipca przy Tymienieckiego zaprezentowano 1410 Stowarzyszenia Teatralnego Badów. Była to adaptacja opisu Bitwy pod Grunwaldem pióra samego Jana Długosza.

Reżyser i twórca scenariusza, znany i ceniony Piotr Bikont, w mistrzowski sposób zaprezentował “suche fakty”. Mimo, że sztuka opierała się głownie na wyliczeniach, statystykach, faktach historycznych, oglądało się ją z przyjemnością i zaciekawieniem. Zaprezentowano wszystkie polskie chorągwie w szyku bojowym, a także opowiedziano przebieg samej bitwy.

Nie zabrakło chwil dowcipnych, także dzięki niezłej grze aktorów: Joanny Fidler, Mirosławy Olbińskiej, Mateusza Janickiego i Pawła Pabisiaka. Aktorom towarzyszyła muzyka grana na żywo przez trio Attila Dora, Rafał Drewniany, Rafał Mazur.

Kolejna odsłona Festiwalu Przyjaciele Nowego wychodzą na ulice 10 sierpnia. O 21:30 na Rynku Manufaktury rozpocznie się pokaz Fausta Teatru A Part. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

Zobacz także:

Niedorodzona przy Piotrkowskiej 90 (foto+wideo)

Po prostu – Teatr Wiczy na Starym Rynku (foto)

Przyjaciele Nowego wychodzą na ulice 2011 – informacje, program

Teatry w Łodzi na wakacje – informator

Witkacy: 20 do X-tej w Pasażu Schillera (foto+wideo)

Spektakl Prospero w Pasażu Schillera (foto+wideo)

TrotuArt 2010: Teatr Antagon – Time Out (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tango_Pasion_20121107-2967
Tango Pasion w Klubie Wytwórnia (foto)
toksyny_006_b
Pożegnanie z “Toksynami” w Teatrze Jaracza
moscow
Dziadek do orzechów – Moscow City Ballet w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*