cyrulikCyrulik Sewilski, Iwona Księżniczka Burgunda, Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji), a także przedpremierowy pokaz Prób Bogusława Schaeffera. Styczeń w łódzkich teatrach zapowiada się spokojnie.

11 i 12 grudnia na deskach Teatru Wielkiego po raz czwarty odbędzie się premiera opery Cyrulik Sewilski Giaoacchina Rossiniego Muzyczna opowieść o wszędobylskim i wszystkomogącym „golibrodzie” o imieniu Figaro.  Klasyczna komedia intryg i pomyłek, oczywiście z wątkiem miłosnym, w której dowcip sytuacyjny wspierany jest komizmem każdej nuty.

19 stycznia pierwsza w tym roku premiera w Teatrze im. Stefana Jaracza. Iwonę Księżniczka Burgunda Witolda Gombrowicza wyreżyseruje Agata Duda-Gracz. To historia dziewczyny mało interesującej i milczącej, z którą zaręcza się znudzony, kierowany kaprysem Książę. Iwona budzi wyrzuty sumienia, nienawiść, agresję, bo jak mówi Książę: „Istnieją osoby jakby stworzone po to, żeby wytrącać z równowagi, drażnić, pobudzać i doprowadzać do szaleństwa. Istnieją takie osoby i każdy ma swoją”.

24 stycznia próba generalna spektaklu Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji), a dzień później premiera na deskach Teatru Małego.

Warto dodać, że 31 stycznia w Teatrze Studyjnym pokaz przedpremierowy Prób Bogusława Schaeffera. Oprócz tego kilka spektakli przyjezdnych –  25 stycznia Love Stories, a 26 stycznia Klimakterium… i już w Teatrze Muzyczny.

PREMIERY W STYCZNIU 2014

11, 12 stycznia Cyrulik Sewilski (Teatr Wielki)
19 stycznia Iwona Księżniczka Burgunda (Teatr im. Jaracza)
25 stycznia Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) (Teatr Mały)

Aktualny repertuar łódzkich teatrów znajdziesz tutaj

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Galazka_Milancej
Shopping and Fucking w Teatrze Studyjnym
Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej – Koncert Noworoczny w Filharmonii Łódzkiej
visual
XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*