leonceilenaLeonce i Lena, Toast a także zakończenie XX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi oraz „ostatki” Dotknij Teatru, to najważniejsze wydarzenia teatralne kwietnia.

5 kwietnia w Teatrze Studyjnym odbędzie się premiera spektaklu Leonce i Lena. Gdyby tak można było stać się kimś innym, niż się jest. Choćby na chwilę” – mówi książę Leonce. Książę chce być włóczęgą, włóczęga ministrem, król filozofem a guwernantka ukochaną błędnego rycerza. Biznesmen chce zostać artystą, artysta bogaczem, małżonek kawalerem, podróżnik pragnie bezpiecznego domu a stateczny ojciec rodziny marzy o niebezpiecznych przygodach. Buchnerowi udało się napisać barwną komedię o wiecznym niezaspokojeniu. O tym, że trawa w ogrodzie sąsiada zawsze jest bardziej zielona. Czy uda nam się zrobić spektakl równie dobry jak tekst Buchnera?

W poniedziałek, 28 kwietnia w w Teatrze Logos rozpocznie się premiera spektaklu Toast na podstawie tekstu Clive Staples Levisa. Przedstawienie wyreżyserował Waldemar Wilhelm.

29 i 30 kwietnia na deskach AOIA zostanie wystawiona sztuka teatralna Pękające torby z papieru autorstwa Marka Chronowskiego, która powstała w wyniku obserwacji otaczającej nas rzeczywistości i potrzeby zainteresowania publiczności istniejącym a marginalizowanym problemem – problemem ludzi w wieku 60+.

Do 4 kwietnia potrwa XX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W Teatrze Powszechnym zobaczymy Carycę Katarzynę oraz Konstelacje. Do 6 kwietnia trwa również akcja Dotknij Teatru, która zakończy się w Teatrze Szwalnia.

Nie zabraknie spektakli teatrów z innych miast – w Teatrze Muzycznym 5 kwietnia dwukrotnie wystawione będzie Klimakterium 2, czyli menopauzy szał, a 13 kwietnia Siostrunie. 24 kwietnia Teatr Muzyczny zaprasza również na wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca – Taneczne Zderzenia.

PREMIERY W KWIETNIU 2014

5 kwietnia Leonce i Lena (Teatr Studyjny)
26 kwietnia Czad (Teatr Powszechny) – przełożony z powodu choroby aktorki
28 kwietnia

Toast (Teatr Logos)

29 kwietnia

Pękająca torba papieru (AOIA)

Aktualny repertuar łódzkich teatrów znajdziesz tutaj

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dongiovanni
Premiery teatralne – listopad 2015
seesav
See-Sav Impro w Domu Literatury
Międzynarodowy Dzień Teatru w Łodzi online

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*