Teatr na Wakacje – sierpień 2018

Letnia Scena Dom Literatury w Łodzi, Teatralny Pasaż Róży, Letnia Scena Monopolis, Retroperspektywy – to najważniejsze teatralne wydarzenia nachodzącego miesiąca.

Do 5 września Dom Literatury w Łodzi zaprasza do udziału w XX Przeglądzie Małych Form Teatralnych – Letniej Scenie 2018. Na scenie pojawią się spektakle z całego kraju – osiem z nich walczy o nagrodę w wysokości 10 tys. zł. W sierpniu będą to: Zupa rybna w Odessie, Siodemka, Osmędeusze i Nasza kamienica. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Łódzkie Centrum Wydarzeń po raz drugi zaprasza do Teatralnego Pasażu Róży. Przy Piotrkowskiej 3 zobaczymy kilka przestawień – w sierpniu będą to Samospalenie, Moja dzikuska i Żona do adopcji– więcej informacji można znaleźć tutaj.

Od 24 sierpnia Teatr Chorea zaprasza na kolejne Retroperspektywy. Tegoroczna edycja przebiegnie pod hasłem Teatr między Słowami. W skrócie – Paweł Passini, Mariusz Bonaszewski, Paweł Janyst i D‘Roots Brothers, czyli neTTheatre w jubileuszowym koncercie. Master class z mistrzyniami słowa: Mają Komorowską i Ireną Jun. Do tego uznane spektakle i wydarzenia muzyczne z Portugalii, Izraela czy Grecji, opowieść o człowieku w zderzeniu z cyberświatem w premierowym dramacie w reżyserii Tomasza Rodowicza oraz… sekretne życie społeczne pszczół. Program festiwalu dostępny jest tutaj.

W nadchodzącym miesiącu odbędzie się również kolejna odsłona Letniej Sceny Monopolis – 28 sierpnia zobaczymy Tresowanego mężczyznę Teatru Kamienica. W sierpniu na wydarzenia zaprasza również Teatr DOM. Repertuary znaleźć możecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *