letniascena2015Wakacje to martwy okres w teatrach. W sierpniu czekają na nas kontynuacje siedemnastej edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych – Letnia Scena, a także Letnich sobót w Teatrze Małym. Do tego imprezy organizowane przez Teatr Pinokio oraz warsztaty Teatru Chorea.

W każdą środę o godz. 19 w Domu Literatury rozpoczną się pokazy spektakli w ramach tegorocznej Letniej Sceny. Widzowie zobaczą trzy pokazy konkursowe oraz przedstawienie towarzyszące. Bilety kosztują: 35 zł – w dniu spektaklu, 20 zł w przedsprzedaży. W ramach XVII Przeglądu Teatralnego w sierpniu zobaczymy Moral insanity. Tragedia ludzi głupich na podstawie Ich czworo Gabrieli Zapolskiej, monodram Shirley Valentine oraz Requiem Pana Cogito. Do tego spektakl zrealizowany przez Dom Literatury w Łodzi – Tlen na podstawie tekstu Iwana Wyrypajewa – program dostępny jest tu.

W każdą sobotę sierpnia, od godz. 19:15 Teatr Mały w Manufakturze zaprasza wszystkich na letnie spektakle teatralne. Na scenie zobaczymy propozycje Teatru Małego – pięć lekkich i przyjemnych przedstawień m.in. najnowszą premierę Scenariusz dla trzech aktorek. Do tego koncert Ocalić od zapomnienia – piosenki Marka Grechuty – program dostępny jest tu. Cena biletu na jedną sztukę wynosi 30 zł, 75 zł kosztuje karnet na trzy przedstawienia. Dodatkowo każdy bilet to specjalny kupon – zniżka 10% na kolację w kilku wybranych manufakturowych restauracjach.

Od 3 do 16 sierpnia Teatr Chorea i KIJO organizują projekt w ramach Lato w Teatrze. W projekcie Dotknięci/Poruszeni artyści zbadają razem z uczestnikami warsztatów w jaki sposób radzimy sobie z codziennością bliskości innych ludzi. Nasze poszukiwania otworzą proste gesty – podanie ręki, uścisk na przywitanie. Dalej, przez sytuacje wymagające dotknięcia dla ratowania czyjegoś życia, lub obrony samego siebie, chcemy sięgnąć po mniej oczywiste poruszeni. Pokazy finałowe odbędą się 15 i 16 czerwca.

1-2 i 7-9 sierpnia Teatr Pinokio zaprasza do parków i skwerów na pokazy Latem zapraszamy do cienia oraz projekcje filmu Kręcimy bramy. Dodatkowo od 9 do 16 sierpnia przy ulicy Sienkiewicza 75/77 i na terenie OFF Piotrkowska Pinokio zorganizuje projekt Praca dla miejsca. Wszystko w ramach akcji Letnie Punkty Kultury.

REPERTUAR DOSTĘPNY JEST TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakat_XVIII_MFSPiN
XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych 2012
mainlwt
Lato w Teatrze – nabór
krolowaaa
Królowa Śniegu w Teatrze Jaracza

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*