letniascena2014Letnia Scena 2014 oraz Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy to dwie najważniejsze imprezy teatralne organizowane w Łodzi w trakcie wakacji.

W każdą środę lipca i sierpnia w Domu Literatury w Łodzi organizowana będzie szesnasta edycja Letniej Sceny – przeglądu teatralno-muzycznego. Widzowie zobaczą sześć spektakli konkursowych walczących o główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych, a także trzy sztuki towarzyszące. Bilety kosztują 35/20 zł.

Więcej o Letniej Scenie znajdziecie tutaj

Od 21 do 25 sierpnia w Łodzi Teatr Chorea III Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014. W programie pojawią się zarówno znane i cenione spektakle Teatru CHOREA, jak i dokonania artystyczne grup i artystów z Polski i zagranicy – USA, UK, Białorusi, Czech, Norwegii, Izraela. Ponadto warsztaty teatralne, wokalne, taneczne oraz wystawa „Miejskie ekspedycje”. Festiwal odbędzie się w przestrzeniach ART_INKUBATORA, w Fabryce Sztuki.

Więcej o Retroperspektywach możecie przeczytać tu

2 i 3 lipca na deskach teatru Zamiast zostanie premierowo wystawione Miasto Ł na podstawie książki Tomasz Piątka. Losy ludzi złych i dobrych, Świetlistych i Nie-Świetlistych, tych, co pasują i tych, których się wywozi, które splata wspólny dom. Zarazem dowcipna i smutna opowieść o walce ze sobą, z administracją i z nałogiem, poszerzona o historie autentyczne podpatrzone na ulicach miasta Ł. przez twórców spektaklu.

Do połowy lipca działać będzie Teatr Powszechny, na deskach którego będzie można obejrzeć Szalone nożyczki oraz Boeing, boeing.

Teatr Pinokio na wakacje proponuje trzy akcje w przestrzeni miejskiej: Latem zapraszamy do cienia 25-27 lipca w łódzkich parkach oraz Wjeżdżamy w bramy 16-17 sierpnia i Bramogranie 29-31 sierpnia w miejskich bramach.

Wakacyjny repertuar znajdziecie tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Trzy siostry w Teatrze Jaracza
cudzoziemka
Cudzoziemka w Teatrze Małym
O co biega kobietom w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*