plakat_A3_piknikW połowie czerwca większość teatrów zamyka się na kolejne dwa miesiące. Na szczęście w lipcu i sierpniu „kilku śmiałków” zaprezentuje swoje pomysły wielbicielom przedstawień.

Z teatrów instytucjonalnych w lipcu działają wyłącznie: Teatr Powszechny (do 8 lipca zaprezentuje Mayday 2 oraz Szalone nożyczki). 1 lipca hucznie zakończy sezon Teatr Nowy ze swoim Bulwarem zachodzącego sezonu i spektaklem Tape. Teatr Mały w lipcu wystawi Trzy razy łóżko (6-7 lipca) i Morderstwo w hotelu (27-28 lipca). 1 lipca w AOIA po raz kolejny zostanie zaprezentowany HoneymoonTeatru zupa z Małpy, a 30 sierpnia Influenza-H5N1. 7 lipca w CK Lutnia odbędzie się Terah Taali w wykonaniu artystów z Radżastanu.

Od czternastu lat rodzynkiem na wakacyjnej mapie teatralnej Łodzi jest Śródmiejskie Forum Kultury – Dom Literatury. W każdy czwartek lipca i sierpnia przy Roosevelta 17 prezentowane będą spektakle teatralne z całej Polski. W ramach Letniej Sceny Forum pojawią się m. in. Tancerz Mecenasa Kraykowskiego Teatru Studio Sonda, Romanca w wykonaniu CK Gdynia oraz Lamentacje Londyńskie Teatru KraKoTeka z Krakowa (pełen program festiwalu tutaj).

W sierpniu Teatr Chorea (od 17 do 25 sierpnia) po raz drugi organizować będzie Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retro/Per/Spektywy. Impreza nawiązywać będzie do żydowskiej tradycji, kultury i historii. Program możecie znaleźć tutaj. Chorea także od 1 do 15 lipca organizuje cykl Lato w Teatrze.

Dla najmłodszych przez pierwsze dni lipca będą odbywać się spektakle w Baśniowej Kawiarence. W parku Mickiewicza 22 i 29 lipca oraz 5 sierpnia wystawiane będzie Latem zapraszamy do cienia w Teatralnym Bajkowozie. W każdą niedziela sierpnia w Parku Źródliska od godz. 16 prezentowane będą przedstawienia dla najmłodszych.

Zobacz także:

Repertuar teatrów – lipiec 2012

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Premiera online przedstawienia Bogom nocy równi
Stand-up Skład II w Teatrze DOM
lodzkistandupp
Łódź-czas na stand-up: Grzegorz Dolniak & Maciej Brudzewski

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*