Teatr na wakacje – informator

letnia_scena_-_internet1Dziewiętnasta edycja Letniej Sceny, pierwsza Letniej Sceny Monopolis i Teatralnego Pasażu Róży plus tradycyjnie już pokazy Teatru Powszechnego i Teatru Małego, to główne atrakcje nadchodzącego lipca.

Tradycją jest, że Dom Literatury w Łodzi zaprasza w wakacje na Letnią Scenę – Przegląd Małych Form Teatralnych. Przed nami już dziewiętnasta edycja tej imprezy. W tym roku przegląd również ma formułę konkursową, teatry walczą o nagrody w wysokości 10 tys zł. Poza tym zobaczymy realizacje Domu Literatury – monodram Homuś w wykonaniu Adama Mortasa, a także O tych, co się za pewnie poczuli Studia Piosenki Domu Literatury w Łodzi.

Poza wspomnianym Homusiem (4 lipca) w nadchodzącym miesiącu będziemy mogli zobaczyć Kabaret Ponurego Żartu Teatru Rawa z Katowic (5 lipca), Podróże prze sny. I powroty (12 lipca) Fundacji Orbis Tertius – Trzeci Teatr Lecha Raczaka z Poznania, Fabularny Przewodnik po Trzecim Trymestrze (19 lipca) Klubu Komediowego z Warszawy i Listy do Michaliny (26 lipca) Teatru Scena Poczekalnia z Łodzi. Spektakle prezentowane będą w każdą środę (plus jeden wtorek) lipca i sierpnia. Bilety kosztują: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu pokazu – więcej informacji można znaleźć tutaj.

Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza do Pasażu Róż. Przez trzy kolejne piątki prezentowane będą spektakle – będą to kolejno Chamlet Och Teatru z Warszawy (7 lipca), Lament na placu Konstytucji Teatru Polonia z Warszawy (14 lipca) i Kredyt Zaufania Teatru KTO z Krakowa (21 lipca). Bilety kosztują 10 zł. Projekt będzie kontynuowany w sierpniu – więcej informacji można znaleźć tutaj.

25 lipca planowana jest kolejna odsłona Letniej Sceny Monopolis (nie mylić z projektem Domu Literatury, o którym wspomniano powyżej). W Parku Źródliska zobaczymy Emigrantów w realizacji Teatru Polskiego w Warszawie. Teatr Mały w Manufakturze zaprasza na Lipcowe soboty z komedią. Zobaczymy kolejno: Umrzeć ze śmiechu (1 lipca), Niepoważną śmierć (8 lipca), My Farm (15 lipca) i Uciekaj Moje Serce (29 lipca).

Praktycznie cały lipiec będzie również wystawiał swoje spektakle Teatr Powszechny. W wakacje zobaczymy – Dryla (1-2 lipca) Pomoc Domową i Arcydzieło na śmietniku (8-9 lipca), Brancz (14-16 lipca), Żonę potrzebą od zaraz (22-23 lipca) i Szalone nożyczki (29-30 lipca),\. 24 i 25 lipca na Małej Scenie Teatr zaprezentuje prapremierę spektaklu „Ostatni świadkowie” w reżyserii aktora Powszechnego Arkadiusza Wójcika we współpracy z grupą seniorów „Jesteśmy”. Spektakl jest próbą wskrzeszenia pamięci, przywołania duchów przeszłości, opowieści ostatnich żyjących świadków i zestawienia ich z ich nieuchronnym zacieraniem się pamięci.

1 i 2 lipca w Teatrze Wielkim zostanie zaprezentowana Noc w Wenecji. Poza tym w Art_Inkubatorze zobaczymy 3 lipca Ciemność, swoje spektakle będzie również grać Baśniowa Kawiarenka.

LIPCOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

WYDARZENIA

środy Letnia Scena w Domu Literatury
piątki Teatralny Pasaż Róży
soboty Lipcowe soboty z komedią w Teatrze Małym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *