ls13W tym roku w Łodzi naprawdę niewiele się dzieje. Widać to również po letnich propozycjach teatralnych. Gdyby nie akcje Domu Literatury, Teatru Powszechnego czy Fabryki Sztuki można by mówić o całkowitej zapaści.

Chorea swój festiwal organizuje co dwa lata i na kolejną edycję należy czekać do 2014 roku. Od dwóch lat Przyjaciele Nowego już nie wychodzą na ulice. Ostała się jedynie Letnia Scena, którą Dom Literatury, dawniej Śródmiejskie Forum Kultury, organizuje od piętnastu lat.

W tym roku w każdą środę wakacji przy Roosevelta 17 prezentowane będą spektakle z całego kraju. Widzowie zobaczą m.in. sztuki oparte na tekstach Witolda Gombrowicza, Dario Fo, Bogusława Schaeffer czy Miro Gavrana. W sumie osiem przedstawień konkursowych walczących o 10 tysięcy złotych nagrody. Oprócz tego w Teatrze Nowym odbędą się w sierpniu trzy pokazy towarzyszące. Festiwal zamknie 28 sierpnia pokaz monodramu opartego na tekstach Szekspira w wykonaniu Andrzeja Seweryna – pełen repertuar dostępny jest tu.

1 i 2 lipca w Fabryce Sztuki swoje przedstawienia wystawi Teatr Realistyczny. 6 lipca w Ogrodzie Botanicznym Teatr Pinokio wystawi Pippi Pończoszankę w ramach akcji Brave Kids. Do 14 lipca w Teatrze Powszechnym prezentowane będą Szalone nożyczki. Teatr Piccolo 10 lipca zaprasza na spektakl Skarb Kapitana Haka. 13 i 14 lipca w Teatrze Szwalnia pokazy Zszywania historii w ramach projektu dla dzieci i młodzieży Lato w Teatrze. Także w sierpniu podobny projekt planuje Teatr Chorea. I to niestety wszystko.

Zobacz także:

Repertuar teatrów – lipiec 2013

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Hasło przyszłorocznego Dotknij Teatru
Jeszcze_nie_pora_nam_spac
Jeszcze nie pora nam spać w Teatrze Muzycznym
okoliceeuropy
Okolice Europy w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*