_MG_4396Rok temu Jesus Christ Superstar. W tym roku Łajza i Impro Atak!. Łodzianie przywitali nowy sezon teatralny na ulicy Piotrkowskiej.

Kłamstwa, zdrada, odrzucenie… Wszechobecna patologia społeczna stanowi kanwę dla opowieści o losach młodego mężczyzny, który upada, by odrodzić się w lepszym, przepełnionym miłością życiu. Łajza to wyjątkowy, bo pierwszy w historii Teatru Muzycznego w Łodzi spektakl baletowy z muzyką rockową graną na żywo. Jest to wyjątkowa fuzja klasycznych i mocnych, współczesnych brzmień, różnorodnych, pozornie niemożliwych do połączenia stylów tańca, spokoju i energii. Tak wygląda Łajza Teatru Muzycznego z muzyką zespołu Normalsi, którą widzieliśmy 1 października w Pasażu Schillera.

joomplu:114935

Wcześniej jednak nastał czas na artystów z grupy Impro Atak, która na co dzień związana jest z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Grupa profesjonalnych aktorów i muzyków tworzy spektakl złożony z krótkich form, czyli tak zwanych gier improwizowanych. Jest on niezwykle dynamiczny, w całości zbudowany w oparciu o sugestie widzów i nieustaną rozmowę z publicznością.

Zapraszamy do foto relacji:

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Zobacz także:

Jesus Christ Superstar w Pasażu Schillera (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
05072012_053
Letnia Scena Forum 2012: Pieśń o Chmurze (foto)
uza_leenia_20121213_1387013005
Uza Leżenia według Mirona Białoszewskiego – recenzja
DSC_1991
Warsztaty teatralne w WODN w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*