Teatr MER w Textorial Park

W niedzielę, 28 listopada, w Amfiteatrze kompleksu biurowego Textorial Park odbędzie się spektakl „Gerda i Kai” w wykonaniu Teatru MER.

 

Cykl przedstawień, które odbywały się w okresie letnim w Textorial Park cieszyły się ogromnym zainteresowaniem łodzian. W związku z tym organizatorzy zapraszają w okresie przedświątecznym na kolejny spektakl pt. „Gerda i Kai”, w trakcie którego aktorzy Teatru MER jak zwykle zabiorą dzieci w świat przepięknej baśni.

Scenariusz przedstawienia „Gerda i Kai” oparty został na baśni Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Jest to spektakl teatralny o niezwyciężonej sile miłości, wiary i poświęcenia. Kiedy Kaja porywa zła Królowa Śniegu jego siostrzyczka Gerda nie waha się opuścić rodzinnego domu i przemierzyć cały świat, aby go odnaleźć. Podczas wędrówki spotyka wiele postaci – czasem miłych i chętnych do pomocy, jak Kruk czy Renifer, czasem dziwnych – Wrona, a czasem nawet groźnych – Mała Rozbójniczka.

 

Reżyseria – Zespołowa; scenografia i lalki – Katarzyna Stefaniak; Muzyka – Michał Łacny

Występują – Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński

 

Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku 4-14 lat.

 

Czas trwania to ok. 50 min.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Data i godzina spektaklu: 28 listopada 2021 (niedziela), o godzinie 12:00

 

Miejsce: Textorial Park, ul. Fabryczna 17, Księży Młyn Łódź

 

 

***

O Textorial Park

Textorial Park to kampus biurowy, który powstał w 2008 roku na terenie Księżego Młyna w dawnych magazynach bawełny fabryki Karola Scheiblera. Odrestaurowane i zmodernizowane pozostałości przemysłowych zabudowań, zlokalizowanych między ul. Fabryczną a Magazynową, stworzyły nie tylko atrakcyjne miejsce pracy na biznesowej mapie Łodzi, ale także przywróciły lokalnej społeczności przestrzeń kryjącą w sobie ogromny potencjał zarówno miastotwórczy, kulturowy, jak i lifestylowy.

O Teatrze MER

Teatr MER powstał w 2001 roku z inicjatywy aktorów z Łodzi: Ewy Gałat, Marcina Truszczyńskiego i Roberta Wojciechowskiego. Inspiracją do stworzenia Teatru MER była potrzeba samorealizacji aktorów, jako twórców. Chcieli oni bowiem mieć całkowity wpływ na kształt i charakter artystyczny spektaklu. Prostymi środkami chcą stworzyć najbardziej kreatywny świat dla wyobraźni. Pobudzać wrażliwość, wywoływać uśmiech i poruszać ważne problemy. Od tego czasu aktorzy zrealizowali sześć premier. W 2002 roku powstał „Jacek i Placek”, który został wyróżniony na Światowym Festiwalu Teatrów Lalek w Pradze 2004 . W tym samym roku zdobyli oni główną nagrodę na warszawskim festiwalu – Dziecięce Lato Teatralne, gdzie występowały teatry nieinstytucjonalne z całej Polski. W roku 2006 wystąpili na DLT z nowym spektaklem „Pinokio”. W czerwcu 2011 roku miała miejsce premiera spektaklu „Jaś i Małgosia” a tuż przed świętami Bożego Narodzenia przedstawienie – „Gerda i Kaj”. Kolejna premiera Teatru MER to „Calineczka”. 1 czerwca 2017 roku zaprezentowali najnowszy spektakl – „Mały Książę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *