Teatr Mały podsumowuje sezon 2016/17

teatrmalyTrzy premiery, gościnne występy gwiazd, jubileusz 8. urodzin i mocne plany na przyszły sezon – w Teatrze Małym w Manufakturze podsumowuje sezon.

Sezon 2016/2017 był bardzo pracowity dla Teatru Małego. Zaczęło się już w październiku udaną premierą „Skąpca” w podarowanym placówce przekładzie Jana Polewki, wybitnego twórcy, pracującego m.in. z Kazimierzem Dejmkiem i Stanisławem Radwanem. W rolę Harapagona wcielił się Marek Lipski, który w dniu premiery sztuki, na deskach Teatru Małego odebrał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Miesiąc później łódzcy teatromani mogli oglądać kolejny premierowy spektakl „Godzinę kota” Per Olova Enquista w reżyserii Katarzyny Dąbkowskiej. To z kolei przykład, że dyrektor Mariusz Pilawski, odpowiedzialny za dobór repertuaru, nie skupia wyłącznie komedii, ale także poszukuje poważniejszych tematów i skłania widza do refleksji.

W marcu 2017 zaprezentowano 30. premierę w ośmioletniej historii placówki. Było to „Umrzeć ze śmiechu” Paula Elliota w reżyserii Mariusza Pilawskiego. Warto wspomnieć także o występach dwóch wielkich artystów, którzy pojawili się na scenie Teatru Małego: bilety na Michała Bajora i Artura Andrusa rozeszły się w ekspresowym tempie.  Teatr niedawno obchodził 8. urodziny. Wśród najdłużej granych spektakli, dyrektor wymienia m.in. zagrane 135 razy „Trzy razy łóżko” oraz „Zemstę” graną od 2013 roku.

Jakie plany ma placówka na przyszły sezon? – Choć nadal gramy, bo w każdą lipcową sobotę można oglądać spektakle w ramach projektu „Lipcowe soboty z komedią w Teatrze Małym”, to już intensywnie pracujemy nad nowym sezonem – tłumaczy Mariusz Pilawski.

Już we wrześniu będzie można zobaczyć „Pana Tadeusza” w reżyserii Mariusza Pilawskiego.  W planach jest też pewna francuska farsa, ale jeszcze za wcześnie na szczegóły. Wśród gościnnych występów warto wspomnieć o recitalu Krzysztofa Daukszewicza, który pojawi się w Teatrze Małym w listopadzie.

Lipcowe soboty z komedią w Teatrze Małym
8.07, godz. 19:15 – „Niepoważna śmierć – teatralny kryminał”
15.07, godz.19:15 – „My Farm – monodram Joanny Staneckiej
22.07, godz. 19:15 – „Na kuchennych schodach”
29.07, godz. 19:15 – „Uciekaj moje serce – Krzysztof Kaczmarek sentymentalnie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *