kamui10-1Dwukrotnie, w Akademicki Ośrodku Inicjatyw Artystycznych oraz Teatrze Muzycznym w Łodzi, w naszym mieście zaprezentuje się Teatr Japoński Kamui. To niezwykła sposobność do poznania kultury Kraju Kwitnącej Wiśni.

16 listopada w AOIA w godz. 16-17 odbędą się warsztaty sztuk walki, a o godz. 19 spektakl grupy Kamui i piosenkarki Miki Kobayashi. Podobnie będzie 21 listopada w Teatrze Muzycznym, gdzie wszystkie pokazy rozpoczną się o godz. 18:30.

Kengishu Kamui to grupa występujących od 1998 roku na scenie mistrzów walki japońskim mieczem, których odkrył m.in. Quentin Tarantino. Znany reżyser zakochał się w sztuce władania mieczem i do scen walki w 2003 roku, w swoim kinowym hicie Kill Bill, zaangażował mistrzów z grupy Kamui. Występom artystów sztuk walki będzie towarzyszyła uznana w Japonii piosenkarka Mika Kobayashi, która tworzyła podkład muzyczny w znanych filmach anime, m.in. Guantam, Guilty Crown i Blue Exorcist. Polscy widzowie będą mogli poznać jej talent podczas występów towarzyszących grupie Kamui.

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie tracą kontakt z tradycyjną kulturą. W zagranicznych występach, na scenach na całym świecie, mistrzowie szermierki próbują przekazać prawdziwego ducha japońskich sztuk walki, łącząc w swoim przekazie starożytny i specjalistyczny sposób władania mieczami w formę japońskiej sztuki. Uważają, że TATE, czyli choreografia, nie jest jedynie ekspresją walki, lecz jest również sztuką walki, którą mogą odczytać ludzie wrażliwi. Artyści tworzą przed publicznością zapierające dech w piersiach pokazy walki, tworzące fantastycznie malowany obraz, w których tradycyjna muzyka współtworząca tajemniczy klimat, przeplata się z nowoczesnym brzmieniem muzyki oraz czytelną dla publiczności formą przekazu.

Wstęp na imprezy wynosi: w AOIA 50 zł (warsztaty), 30/20 zł (pokaz), w Teatrze Muzycznym 60/30 zł bilety zbiorowe (od 15 osób).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
niezwyklapodroz
Premiery teatralne – czerwiec 2013
Program V Festiwalu OFF-Północna
neonowka
15-lecie Kabaretu Neo-Nówka w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*