Znaczek_PARAUSZEK1Zając Parauszek to pierwszy od dwunastu lat serial lalkowy stworzony w naszym kraju. Ma  być początkiem odrodzenia polskiej produkcji dla dzieci takiej, jaką była za czasów świetności – na najwyższym poziomie.

Zajączek Parauszek to serial zrealizowany w pełni w technice stop motion – lalkowej, z elementami obróbki cyfrowej. W chwili obecnej trwają ostatnie zdjęcia do I serii 13 odcinków. Proces montażu i postprodukcji potrwa do końca kwietnia 2013.

W każdym z odcinków bohaterowie mierzą się z problemami, które rozwiązują przy pomocy wspólnego działania. Każdy z epizodów ma też uwrażliwiać małych odbiorców na piękno otaczającego świata i ukazywać uniwersalne wartości. Tematy poruszane w serialu to honor, mądrość, miłość, przyjaźń, odwaga, tolerancja, odpowiedzialność, szczerość, szczodrość, szacunek, pracowitość czy wytrwałość.

Główny bohater jest postacią charakterystyczną, z którą mali widzowie z powodzeniem mogą się identyfikować i zaprzyjaźnić. Parauszek jest dzieckiem ciekawym świata, ma dobre serce i lubi pomagać innym, choć czasami popełnia też błędy. Ukazane w serialu historie zawsze kończą się dobrze i szczęśliwie, a otaczający Zajączka świat jest mu przyjazny. Przyjaciele Parauszka uosabiają rozmaite wady i zalety ludzkiego charakteru. Pozostali bohaterowie filmu: Zajączka Usia, Łoś Łopatek, Miś Benek, Lis Fredek, Wilk Waldek.

/fot. mat.prom. znaczek z Parauszkiem

Zobacz także:

Se-Ma-For i Muzeum Bajki w Łodzi (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kino_gdynia
Informator kinomaniaka
OPLA_2015_PLAKAT_-_Kopia_2
51 punktów na mapie O!PLA
Animarkt przyznał nagrody

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*