swies14 października w Ciągotach i Tęsknotach wystąpi Kwartet Grzegorza Tarwida, a dzień później Trio Mełech/Wijciński/Zerang. Wstęp na sobotni koncert jest bezpłatny, na niedzielny wynosi 35 zł.

Kwartet Grzegorza Tarwida – zespół złożony z wybitnych muzyków aktualnej polskiej sceny jazzowej: Maciek Kądziela na saksofonie, Andrzej Święs na kontrabasie i Krzysztof Szmańda na perkusji. Liderem projektu jest pianista Grzegorz Tarwid, ostatnio działający na scenach poza Polską – w Kopenhadze w Danii i Kolonii w Niemczech. Koncepcją pianisty jest tu powrót do jazzowych korzeni. Nie chodzi tu o złożenie hołdu polskiemu jazzu, lecz bardziej o zaczerpnięcie z niego impulsu do stworzenia czegoś osobistego. Dla Tarwida taka formuła zespołu doskonale przedstawia inspiracje z okresu dorastania na wydziale jazzowym z Bednarskiej, lecz z perspektywy dzisiejszej, w momencie kształtowania własnej indywidualności, nierzadko przy wpływach współczesnej sceny muzyki improwizowanej. Muzykę kwartetu można więc odbierać jako wyraźne odwoływanie się do kanonu jazzowego, jednocześnie próbę wydobycia z niego nowej jakości.

Kwartet Grzegorza Tarwida :
Grzegorz Tarwid – piano
Maciek Kądziela – saksofon
Andrzej Święs -kontrabas
Krzysztof Szmańda- perkusja.

Trio Zerang/Wójciński/Mełech – zespół złożony z legendy amerykańskiej ( pochodzenia asyryjskiego ) perkusji , Michaela Zeranga, muzyka wiązanego ze sceną jazzową i improwizowaną oraz wybitnych muzyków polskiej sceny Ksawrego Wójcińskiego na kontrabasie i Piotra Mełecha na klarnetach. Trio promuje wydaną przez Multikulti Project płytę pt. „261034115” .

Trio Zerang/Wójciński/Mełech
Michael Zerang – perkusja
Piotr Mełech – klarnet basowy i klarnet
Ksawery Wójciński – kontrabas.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
leafless
Leafless Tree i Argos w Łódzkim Domu Kultury
Prima_Aprilis
Letni Chamski Podryw w Scenografii
Tides From Nebula w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*