tszw_bannerPierwsza edycja Targów Sztuka Wyboru odbędzie się 20–21 grudnia, w najgorętsze dni handlowe w roku, czyli ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem. Wydarzenie zaprezentuje najciekawszych projektantów i producentów mebli, porcelany, lamp, akcesoriów, rowerów i wszystkiego, co kojarzy się z dobrym designem. Nie zabraknie plakacistów, grafików oraz masy książek i zabawek, a także strefy gastronomią.

Pomysł na imprezę zrodził się z zamiłowania do dobrego polskiego wzornictwa. – W dzieciństwie przesiąkliśmy specyficzną kulturą wizualną, do której obecnie wracamy i którą serwujemy w nowoczesnym wydaniu. Pierwsze wizualne bodźce, zabawki, książki, ubrania, przedmioty z najbliższego otoczenia miały niebagatelny wpływ na nasze preferencje estetyczne. Celem targów jest promocja i popularyzacja atrakcyjnego designu dostępnego dla szerszej publiczności – mówi Justyna Szyszko z Esedi, organizatorka imprezy. Targi Sztuka Wyboru to wydarzenie nie tylko skierowane do branży i specjalistów, ale przede wszystkim dla konsumentów, którzy cenią sobie dobrze zaprojektowane, estetyczne i funkcjonalne przedmioty, ale mają problem z dotarciem do nich. Podczas dwóch dni imprezy (sobota – godz. 10:00-21:00, niedziela – godz. 10:00-20:00) każdy będzie mógł zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku – mebli, elementów wyposażenia wnętrz, lamp, ceramiki, tkanin, a także kupić na miejscu oryginalne produkty najciekawszych polskich marek. Na dzieci i ich rodziców będzie czekała strefa z ofertą dla najmłodszych – zabawkami, książkami i meblami. Oprócz tego w części targowej dostępne będą także produkty retro (odrestaurowane meble i dodatki). Podczas Targów nie zabraknie też najciekawszych polskich grafików, którzy będą prezentowali i sprzedawali swoje plakaty, serigrafie, druki oraz książki i notesy. Wystawcy prezentują się w kilku kategoriach: art | design | fashion | handmade | home | upcycling.

Ofercie ponad trzydziestu starannie wyselekcjonowanych wystawców towarzyszyć będzie strefa z małą gastronomią ulokowana w korytarzu prowadzącym do Galerii OFF Piotrkowska, w której będzie odbywać się część targowa imprezy.

Targi Sztuka Wyboru będą imprezą cykliczną, która co kwartał stworzy warunki do zapoznania się z ofertą młodych twórców i kreatywnych polskich firm i nawiązania bezpośredniego, realnego kontaktu z odbiorcami.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
piernikalia
Piernikalia 2010
Wakacyjne spacery z łódzką rewitalizacją
ramen-grafika-fotolia-new-white
Ramen Festival w łódzkich restauracjach

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*