DSCF1554Targi Piw Regionalnych „Piwowary” rozpoczęły się w piątek, 10 kwietnia i potrwły do niedzieli, 12 kwietnia. Liczni wystawcy czekali na wszelkich piwoszy i fanów najsłynniejszego złotego trunku w starej hali Expo przy ul. Stefanowskiego 30. Koszt wstępu na imprezę wynosił 13 zł.

Każdy uczestnik biorący udział w Targach otrzymał żetony pozwalające na degustację piwa w specjalnych targowych kufelkach. W „Piwowarach” wzięły udział liczne browary z okolic Łodzi i nie tylko. Były to m.in. EDI, Fortuna, Czarny Kot, Bednary, Kozel, Kormoran, Sulimar, Perła czy Koreb. Stoiska prezentowały szeroką ofertę piw. Każde z nich proponowało butelkowane piwa we wszystkich smakach, które produkuje dany browar. Oprócz klasycznych ciemnych i jasnych piw, uczestnicy mogli przebierać także w smakowych, począwszy na malinowych, na miętowych i migdałowych kończąc. Oprócz browarów na stoiskach prezentowały się również producenci cydru jabłkowego, przekąsek do piwa czy sprzedawcy rozmaitych kufli i naczyń do spożywania złotego trunku.

joomplu:88211

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez Targi Piw Regionalnych. Program przewidział również m.in. kurs kiperski, na którym piwoznawca Maciej Chołdrych uczył profesjonalnej degustacji piw oraz dokonywania ich oceny. Uczestnicy kursu otrzymywali certyfikat. Ponadto na jednym ze stoisk odbywał się pokaz domowego warzenia piwa zorganizowany przez firmę piwoznawcy.pl. Wykład obejmował temat surowców używanych w procesie warzenia piwa, a prezentacja obejmowała każdy etap tworzenia piwa w domowych warunkach, włącznie z samodzielnym kapslowaniem butelek. Jednym z najważniejszych punktów  programu był występ gościa specjalnego -słynnego prezentera telewizyjnego i krytyka kulinarnego, Roberta Makłowicza, który zaprezentował wykonanie trzech potraw przy użyciu piwa. Przyciągnął on bardzo dużą publikę, która była bardzo rozbawiona poczuciem humoru kucharza oraz zaciekawiona i wydawać by się mogło, że zainspirowana prezentacją Makłowicza.

Goście „Piwowarów” mogli skorzystać w wielu rabatów oraz promocji przygotowanych przez wystawców. Również na terenie hali porozstawiane były szklane urny, do których uczestnicy mogli wrzucać swoje głosy w konkursie na najlepsze piwo na Targach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_0039
Bigiel na Młynarskiej (foto)
IMG_7849
Rajd Rycerzy w Łodzi (foto)
Skarby Ludowego Drukarstwa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*