Targi Na Styku Kultury 2016 (foto)

DSCF2248Jak co roku łódzka hala Expo zamieniła się w morze turystycznych inspiracji. To wszystko za sprawą kolejnej edycji targów Regiony Turystyczne Na Styku Kultur które tym razem odbyły się w dniach 26-28 lutego.

Targi turystyczne są wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich, którzy uwielbiają podróże i już teraz planują wakacje oraz weekendowe wypady. W tym roku zaprezentowało się ponad 140 wystawców z Polski i zagranicy. Można było zaplanować wycieczkę do najdalszych zakątków świata. Wachlarz propozycji przedstawiały niezliczone biura podróży. To również świetna okazja do tego, aby zorientować się w najnowszych trendach wśród sprzętu turystycznego oraz rekreacyjnego.

Tegoroczne targi podzielone były na strefy tematyczne. Odnaleźć można było strefę rodzinną  z warsztatami dla dzieci. Można było pograć w gry planszowe, zrobić śmieszne zdjęcie w fotobudce, zostawić dziecko pod opieką wykwalifikowanych animatorów, a także zabawić się mini-kręgle,
a nawet twistera. W strefie aktywności każdy mógł spróbować swoich sił między innymi na ściance wspinaczkowej, a w strefie kulinarnej spróbować przysmaków z różnych zakątków świata.

joomplu:105329

Każde targi to również okazja do spotkania się z ciekawymi osobistościami. Takich nie zabrakło też  w ten weekend. Wszyscy chętni mieli możliwość obcowania między innymi z Pawłem Cieślikowskim- pasjonatem sportów ekstremalnych czy z Jakubem Poradą- podróżnikiem i dziennikarzem.

Targi odwiedził też Kazimierz Ludwiński, podróżnik. W tym roku regionem partnerskim targów została Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna. Można było podziwiać prawdziwą plażę i choć przez chwilę poczuć się jak nad Bałtykiem. Nad morze zapraszali także Zachodniopomorska Organizacja Turystyczna oraz Trójmiasto.  Kto nie był, niech żałuje. Kolejna okazja dopiero za rok.

/fot. Sebastian Szwajkowski i Agnieszka Malinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *