Targi Ferma 2019 w Łodzi

Od 15 do 17 lutego w Hali EXPO odbędą się kolejne Targi Ferma – XIX Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz XXII Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu.

To jedyne specjalistyczne targi wokół produkcji zwierzęcej w Polsce. Podczas kolejnej edycji tej imprezy ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki. Organizator przewiduje ponad 30 000 zwiedzających: hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski. Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W ponad 20-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszonych zostanie 31 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski czy prof. Z. Pejsak. Szczególnie istotnym dla hodowców bydła będzie forum genetyczne przygotowane przez Centrum Genetyki Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka pt. „Zwiększenie zysków z produkcji mleka z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć genetyki“.

W tym roku odbędzie się również debata – „Aktualne problemy polskiego rolnictwa i możliwości ich rozwiązania”, na której obecność zapowiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Kolejnym ważnym punktem konferencji, będą panele dyskusyjne prowadzone przez pracowników Centrum Doradztwa Rolniczego poświęcone zarządzaniu podstawowym stadem krów mlecznych oraz wspólnej polityce rolnej po 2020 roku. Po raz drugi na Fermie funkcjonować będzie Strefa Wiedzy, przygotowana wspólnie z firmą Tasomix, gdzie specjaliści odpowiedzialni za poszczególne grupy zwierząt, będą służyli swoją wiedzą i doświadczeniem wszystkim, którzy zechcą skonsultować z nimi swoje dokonania w hodowli.

Tradycją FERMY stał się, co roku budzący wielkie zainteresowanie i emocje, konkurs dla zwiedzających, w którym przybyli do EXPO hodowcy mają szansę każdego dnia wygrać laptopy i tablety fundowane przez Organizatora oraz niespodzianki przygotowane przez Wystawców. Podczas targów spróbować będzie można doskonałych polskich serów na specjalnie w tym celu przygotowanym stoisku degustacyjnym wspieranym przez Fundusz Promocji Mleka.

Bilety – do kupienia w kasie przed wejściem w cenie: 20 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy.

Godziny otwarcia dla zwiedzających:
Piątek 10:00 – 17:00
Sobota 10:00 – 17:00
Niedziela 10:00 – 15:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *