senioraW dniach 22-23 maja w Hali MOSiR w Łodzi odbędzie się jedna z największych w Polsce imprez wystawienniczych dedykowana seniorom. Wezmą w niej udział firmy i instytucje posiadające kompleksową ofertę produktów i usług dla osób w wieku 55+. Wydarzenie stanowi ważny element II Łódzkich Senioraliów, przygotowanych przez Urząd Miasta Łodzi.

W Łodzi przybywa osób starszych. W tej chwili jedna czwarta mieszkańców ma ponad 60 lat. Jeśli spełnią się prognozy demograficzne, za dwie dekady już ponad połowa dorosłych łodzian osiągnie wiek senioralny. Osoby starsze staną się najbardziej perspektywiczną grupą konsumentów. Dlatego firmy, które poważnie myślą o rozwijaniu biznesu, zdecydowały się wziąć udział w targach i przedstawić swoją ofertę dedykowaną tej grupie wiekowej. Jesień życia nie oznacza końca korzystania z jego uroków.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób z tej grupy wiekowej i biznesu, MTŁ organizują Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora. Weźmie w nich udział ponad 80 wystawców posiadających kompleksową ofertę produktów i usług podnoszących jakość i komfort życia osób w wieku 55+.

Na targach obecne będą firmy z branż: medycznej, rehabilitacyjnej, ochrony zdrowia, rekreacji, turystyki i wypoczynku oraz pielęgnacji ciała. Seniorów z pewnością zainteresuje również oferta sprzętu rehabilitacyjnego, uzdrowisk oraz Domów Seniora i Uniwersytetów III-go wieku z regionu łódzkiego. Wśród wystawców znajdą się także kluby fitness, firmy ubezpieczeniowe oraz związane z modą. Ofertę wystawienniczą uzupełnią propozycje partnerów społecznych II Łódzkich Senioraliów. Znajdą się wśród nich instytucje kultury oraz stowarzyszenia działające na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób starszych. Uczestnicy targów będą mogli bezpłatnie zbadać słuch, zmierzyć poziom cukru we krwi, skorzystać z porad dotyczących domowych finansów i aktywizacji zawodowej oraz wziąć udział w pokazie mody dla seniorek.

W programie targów znajdą się zarówno prezentacje wystawców biznesowych, jak i wykłady poświęcone rozwiązywaniu problemów zdrowotnych, ekonomicznych, demograficznych oraz społecznych, z którymi na co dzień spotykają się seniorzy. Prelekcje przygotowały m.in. Polskie Towarzystwo Gerontologiczne, Stowarzyszenie Diabetyków Polskich, Regionalne Centrum Polityki Społecznej oraz Narodowy Fundusz Zdrowia i SANEPID.

Targi odbędą się w Hali MOSiR przy ul. Ks. Skorupki 21. Dla zwiedzających wstęp na imprezę jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na www. taizs.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Marcowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki
43. urodziny Muzeum Miasta Łodzi. Zajrzyj do muzealnej „kuchni”
NieObcy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*