W sobotę, 26 października o godz. 20 w Woolturze (Wólczańska 40/42) obędzie się kolejna odsłona Tapas Music Festival. Na scenie pojawi się MaJLo. Wstęp: 30/40 zł.

Tapas Music Festival to – przyjdź, odetchnij, zjedz i posłuchaj.

Maciej Milewski, producent, kompozytor, instrumentalista i wokalista z Gdańska. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej, jednak instrument ten porzucił dla gitary.

Klasyka przegrała z jazzem, co zaowocowało studiami na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej. W czasie studiów powstał Maciej Milewski Quintet i wydawnictwo „The Bird’s Reflection” – autorski projekt artysty. Muzyk jest laureatem m.in. nagrody indywidualnej na RCK Pro Jazz Festiwal, III nagrody na międzynarodowym konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy, a jego zespół dwukrotnie wystąpił na festiwalu Jazz Jantar w gdańskim klubie ŻAK. Jako kompozytor może poszczycić się także autorstwem muzyki do sztuk teatralnych i filmów.

Od roku 2015, już jako MaJLo, artysta przeobraził się w producenta muzyki indie/electro/pop. W grudniu tego samego roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu EP – „Reverse”, wydana pod egidą wytwórni muzycznej Sounddict. Już pierwszy singiel – „Lights”, nagrany razem z Ralphem Kaminskim podbił nie tylko polskie playlisty, ale również zagraniczne kanały muzyczne. Remiks tego utworu zrobiony przez francuski duet producentów „FDVM” zabrzmiał na największych festiwalach na świecie (Coachella, Daybreak…). W marcu 2017 roku została wydana jego druga, pełnogrająca płyta „Over The Woods”, która odrazu wypełniła muzyczną przestrzeń takich festiwali jak m.in Open’er czy Spring Break. Utwory zawarte na płycie zostały docenione przez zagraniczne kanały muzyczne , a remiks piosenki „Another Day” przekroczył 10 milionów odsłuchań w serwisie Spotify.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zenek Kupatasa w TU
IMG_9032
Bruno Schulz w Żarty Żartami
Zagrajmy Manaam w Łódzkim Domu Kultury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*