taniecwampirow21 czerwca o godz. 19 w Teatrze V6 rozpoczął się krwiożerczy spektakl „Taniec wampirów – mroczna legenda”. Przedstawienie powstało na podstawie fragmentów musicalu Romana Polańskiego „Taniec Wampirów”.

Autorem libretta jest Michael Kunze, muzykę do spektaklu napisał Jim Steinman kompozytor piszący muzykę dla takich gwiazd jak Bonnie Tyler, Celine Dion czy Barbra Streisand.

Akcja przedstawienia rozgrywa się około sto lat temu w Transylwanii. Początek historii zaczyna się od przybycia do karczmy Chagala podróżników – profesora Abronsius z Königsbergu z młodym asystentem Alfredem.  Wędrowców zaskakuje niezwykła ilość czosnku. Wszyscy ukrywają fakt, że w pobliskim zamku zamieszkują wampiry. Niewiarygodne jest,  to że mieszkańcy są aż takimi zagorzałymi koneserami jedzenia tej przyprawy, deklarując: Czosnek, czosnek, czosnek! Oprócz elementów grozy w „Tańcu wampirów – Mroczna Legenda” odnajdziemy wątek miłosny.  Alfred i Sara zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Wszystko zakończyłoby się szczęśliwie, gdyby nie książę Von Kroclock, który zaprasza dziewczynę na bal wampirów.

 
„Taniec Wampirów – Mroczna Legenda” w Teatrze V6 dokładnie przybliżył widzą znaną historię. Musical został przygotowany z niezwykłą dawką humoru, energii oraz wykorzystaniem magnetyzmu całej publiczności.  

Pierwsza część spektaklu była bardziej musicalowa niż taneczna. Na wielkie wyróżnienie zasługują partie śpiewane przez Natalię Kujawę, która  wcieliła się w rolę Sary. Niebiański, wyrazisty głos Natalii zostaje w pamięci długo po przedstawieniu. Ponadto dobrze dopasowana rola do warunków wokalnych dysponowanych przez Michała Kołodziejskiego odtwarzającego rolę księcia von Krolocka. W czasie całego spektaklu w okamgnieniu niepostrzeżenie dla widza, jakby za pomocą siły sprawczej wampirów zmieniała się wielokrotnie scenografia. Niepowtarzalny klimat musicalu wznieciło odgrywanie pewnych scen na widowni (poszukiwanie córki przez Chagala,  śpiew wampirów). Drugą część przedstawienia zdecydowanie wypełnił taniec, dzięki temu akcja nabrała rozmachu i dynamiki. W tej części dało zauważyć się doskonale przygotowany, zgrany i zwarty zespół. Każdy z aktorów składał się na całościowy niepowtarzalny obraz.

Projekcje, gra świateł, choreografia, wyraziste role młodych aktorów, muzyka w tym przebój Bonnie Tyler „Total eclipse of the heart” stanowiący motyw przewodni musicalu „Taniec wampirów” – to bezdyskusyjne atuty spektaklu. Niemal po każdej scenie widzowie oklaskiwali aktorów gromkimi brawami.

Po obejrzeniu spektaklu „Taniec Wampirów – Mroczna Legenda” z niecierpliwością oczekuję kolejnych przedstawień grupy młodych, zdolnych aktorów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego.

Realizatorzy:
Reżyseria – Piotr Lauks
Kierownictwo muzyczne – Maciej Pawłowski
Choreografia- Denis Callahan
Przygotowanie taneczne – Paulina Andrzejewska, Błażej Ciszek, Natalia Kujawa
Przygotowanie wokalne – Marzena Ajzert-Lauks
Scenografia – Piotr Lauks
Kostiumy – Marta Najder
Reżyseria świateł – Tomasz Filipiak
Projekcie – Piotr Dumała

Obsada:
Książę von Krolock – Michał Kołodziejski
Sara – Natalia Kujawa
Profesor Abronsius – Marcin Miodek
Alfred – Dominik Ochociński
Chagal – Sergiusz Olejnik
Magda – Dagmara Dobrowolska
Rebeka – Katarzyna Piotrowska
Herbert – Julia Więckiewicz, Martyna Henke
Kukol – Joanna Aleksandrowicz

 
W spektaklu wystąpili: Iga Marszałek, Maria Matałowska, Marta Świerczyńska, Ewa Andrzejczak, Dominika Kamińska, Daria Stępień, Aleksandra Mrowicka, Paula Janiak, Dominika Jakubiak, Wiktoria Dynarek, Konrad Beta oraz Szymon Dubowski.

Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda
Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda
Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda
Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda
Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda Taniec wampirów - mroczna legenda

/foto. Marcin Żmudziński www.foto-relacja.pl

Zobacz także:

Karnawały Świata na bis w Teatrze V6 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Antygona_fot._Bartlomiej_Sowa_14i
Antygona w Teatrze Nowym – recenzja
ZLESNY_foto_Greg_Noo-Wak_6
Złesny – recenzja
nowaklasyka
Opowiadania Szukszyna – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*