tango_layoutW środę, 7 listopada w Łodzi wystąpi Tango Pasion – De Buenos Aires Tango Show. Grupa występowała na pięciu kontynentach, oklaskiwana przez setki tysięcy widzów. Początek występu o 19. Bilety (miejsca siedzące numerowane) wynoszą: 115 zł, 135 zł i 165 zł.

To  zespół składający się z czołowych tancerzy, wyselekcjonowanych z najlepszych argentyńskich szkół tańca. To rewelacyjna choreografia Hectora Zaraspe, który za osiągnięcia w 2004 roku został mianowany Ambasadorem Kultury Buenos Aires. Plus genialna muzyka na żywo w wykonaniu orkiestry Sexteto Mayor, którzy są zdobywcami Latin Grammy Award.

Tango Pasión  od 1993 roku jest regularnie wystawiane na deskach Broadway‘u, a nowojorska publiczność, uznawana za najbardziej wymagającą na świecie, zawsze oklaskuje ich na stojąco.  W ciągu dekady w samym tylko Théârte des Champs –  Elysées w Paryżu show wystawiono 122 razy i obejrzało go ponad 150 tys. Widzów.

Tango Pasión wywołuje wewnętrzny ogień, burzę, które uwodzą widzów. Tak gorący płomień na scenie mogą stworzyć tylko najbardziej utalentowani i namiętni tancerze oraz piękne tancerki („Sex on long, long legs“ – The Times). I tylko tacy wchodzą w skład zespołu. Wszyscy mają za sobą doświadczenie i sukcesy w słynnych zespołach oraz występy na całym świecie. Dla wszystkich tango stało się sposobem na życie już wiele lat temu – poświęcili mu się całkowicie. Hector Zaraspe wybrał ich ze względu na talent i artyzm, a oni związali się z Tango Pasión, by móc się rozwijać i dzielić się tym, co robią najlepiej. Sukces Tango Pasión to również muzyka Sexteto Mayor, orkiestry którą założył w 1972 roku José Libertella wspólnie z Luis‘em Satzo. Orkiestra nagrała niezliczoną ilość albumów, występowała w największych argentyńskich produkcjach i na najbardziej znanych festiwalach świata. Za swoje dokonania otrzymała wiele nagród, w tym Latin Grammy Award. Całości dopełnia śpiew Marceli Rios i Nestora Rolana, pełen pasji życia, gdzie miłość i dramat wzajemnie się przenikają, dostarczając publiczności skrajnych emocji.

Celem zespołu jest pokazanie różnorodnych historii na temat miłości. Przedstawienie jest esencją dobrych i złych stron ludzkiej natury – niewierności, rozczarowania, skrajnego smutku, pełni szczęścia i oczywiście wiecznej, prawdziwej miłości. Grupa oferuje publiczności wszystko co najlepsze w tangu.  Piękne sceny zbiorowe, popisowe pokazy indywidualne, wszystko w rytm przeszywającej całe ciało muzyki na żywo. „Oto jest tango, pieśń dobywająca się z piersi Buenos Aires, narodzona w biedzie na przedmieściach po to, by zdobyć cały świat”- mówi doskonały piosenkarz Manuel Romero, wykonawca wielu utworów w rytmie tanga.

Zobacz także:

Orquestra Tipica El Artone w Teatrze Muzycznym (foto)

Paco Peña Flamenco Dance Company (foto)

Crazy Horse Paris w Wytwórni (foto)

Gaelforce Dance w Łodzi (foto)

Jezioro Łabędzie – Moscow City Ballet (foto)

Metropolish – Telesocjostory w Łodzi (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_8337
Małżeński Rajd Dakar w Teatrze Nowym
plakat_Zlote_Runo
Złote Runo w Teatrze Wielkim
szwalnia_expo – Jubileusz Teatru Szwalnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*