Tango_Pasion_20121107-2967W środę, 7 listopada w Łodzi wystąpił Tango Pasion – De Buenos Aires Tango Show. Grupa występowała na pięciu kontynentach, oklaskiwana przez setki tysięcy widzów. Zespół składa się z czołowych tancerzy, wyselekcjonowanych z najlepszych argentyńskich szkół tańca.

Tango Pasion  od 1993 roku jest regularnie wystawiane na deskach Broadway‘u, a nowojorska publiczność, uznawana za najbardziej wymagającą na świecie, zawsze oklaskuje ich na stojąco.  W ciągu dekady w samym tylko Théârte des Champs –  Elysées w Paryżu show wystawiono 122 razy i obejrzało go ponad 150 tys. Widzów.

To rewelacyjna choreografia Hectora Zaraspe, który za osiągnięcia w 2004 roku został mianowany Ambasadorem Kultury Buenos Aires. Plus genialna muzyka na żywo w wykonaniu orkiestry Sexteto Mayor, którzy są zdobywcami Latin Grammy Award.

joomplu:44880

Tango Pasion wywołuje wewnętrzny ogień, burzę, które uwodzą widzów. Tak gorący płomień na scenie mogą stworzyć tylko najbardziej utalentowani i namiętni tancerze oraz piękne tancerki („Sex on long, long legs“ – The Times). I tylko tacy wchodzą w skład zespołu. Wszyscy mają za sobą doświadczenie i sukcesy w słynnych zespołach oraz występy na całym świecie. Dla wszystkich tango stało się sposobem na życie już wiele lat temu – poświęcili mu się całkowicie. Hector Zaraspe wybrał ich ze względu na talent i artyzm, a oni związali się z Tango Pasión, by móc się rozwijać i dzielić się tym, co robią najlepiej. Sukces Tango Pasión to również muzyka Sexteto Mayor, orkiestry którą założył w 1972 roku José Libertella wspólnie z Luis‘em Satzo. Orkiestra nagrała niezliczoną ilość albumów, występowała w największych argentyńskich produkcjach i na najbardziej znanych festiwalach świata. Za swoje dokonania otrzymała wiele nagród, w tym Latin Grammy Award. Całości dopełnia śpiew Marceli Rios i Nestora Rolana, pełen pasji życia, gdzie miłość i dramat wzajemnie się przenikają, dostarczając publiczności skrajnych emocji.

joomplu:44877

Celem zespołu jest pokazanie różnorodnych historii na temat miłości. Przedstawienie jest esencją dobrych i złych stron ludzkiej natury – niewierności, rozczarowania, skrajnego smutku, pełni szczęścia i oczywiście wiecznej, prawdziwej miłości. Grupa oferuje publiczności wszystko co najlepsze w tangu.  Piękne sceny zbiorowe, popisowe pokazy indywidualne, wszystko w rytm przeszywającej całe ciało muzyki na żywo. „Oto jest tango, pieśń dobywająca się z piersi Buenos Aires, narodzona w biedzie na przedmieściach po to, by zdobyć cały świat”- mówi doskonały piosenkarz Manuel Romero, wykonawca wielu utworów w rytmie tanga.

/fot. Gosia Wojna, www.gosiawojna.pl

Zobacz także:

Orquestra Tipica El Artone w Teatrze Muzycznym (foto)

Paco Peña Flamenco Dance Company (foto)

Crazy Horse Paris w Wytwórni (foto)

Gaelforce Dance w Łodzi (foto)

Jezioro Łabędzie – Moscow City Ballet (foto)

Metropolish – Telesocjostory w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0012
Trotuart 2014 w Manufakturze (foto)
Nowa komedia Machulskiego i komedia postpandemiczna, czyli internetowe „Komediopisanie”
20 lat kultowych „Szalonych nożyczek” w Teatrze Powszechnym w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*