Tak Brzmi Miasto: Inkubator

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń zapraszają na Tak Brzmi Miasto Inkubator. Rusza pierwszy inkubator kariery dla muzyków i menedżerów z województwa Łódzkiego!

Już od marca 2019 roku w siedzibie Łódzkiego Centrum Wydarzeń startuje łódzka część programu wsparcia kariery dla obiecujących muzyków, menedżerów i zespołów Tak Brzmi Miasto: Inkubator. A wszystko po to, aby uczestnicy zyskali potrzebną wiedzę, kontakty i możliwość zaprezentowania się na znanych festiwalach, które umożliwią im rozwój kariery i swobodne poruszanie się po rynku muzycznym.

Pod opieką doświadczonego kuratora programu, znanego muzyka i producenta Leszka Biolika, wybranych 30 uczestników będzie poznawać zagadnienia związane z finansowymi, prawnymi, biznesowymi, medialnymi, produkcyjnymi oraz artystycznymi aspektami pracy zespołu i menedżera.

Leszek Biolik – muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów. W Inkubatorze Leszek wesprze uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.

Zajęcia z kuratorem i zaproszonymi gośćmi odbywać się będą w terminach:

5.03
4.04 (gość: Paweł Hordejuk)
16.04 (gość: Bartek Stawiarz)
7.05 (gość: Agata Trafalska)
4.06 (gość: Daga Gregorowicz)
3.09 (gość specjalny)
1.10

Spotkania społecznościowe:

19.03
23.04
18.06
15.10

Oprócz pracy z kuratorem, na uczestników Inkubatora czekają integrujące lokalną scenę muzyczną spotkania społecznościowe, indywidualne konsultacje kariery on-line i wiedza przekazywana przez pozostałych kuratorów i gości programu: uznanych muzyków, menedżerów muzycznych i dziennikarzy. Najlepsi z zakwalifikowanych wezmą udział w 10-dniowym obozie szkoleniowym w Krakowie w sierpniu br., na którym pogłębią zagadnienia poznane na części warsztatowej. Uczestnicy projektu będą także mogli skorzystać z refundacji kosztów podróży i zakwaterowania w trakcie ich wyjazdów na festiwale, konferencje czy koncerty poza granicami miasta (i kraju).

Za organizację wydarzenia w Łodzi odpowiada Łódzkie Centrum Wydarzeń, a koordynatorem projektu jest Hubert Kozera.

Program dla uczestników jest bezpłatny.

Zajęcia będą odbywać się w Łódzkim Centrum Wydarzeń ul. Piotrkowska 87.

Więcej informacji: www.takbrzmimiasto.pl/inkubator

Informacja o Tak Brzmi Miasto: Inkubator

Tak Brzmi Miasto: Inkubator kierowany jest do obiecujących zespołów, ich menadżerów oraz muzyków, którzy sami chcą zarządzać swoją karierą. To rodzaj „lotnej akademii biznesu muzycznego”, która będzie odbywać się cyklicznie w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Toruniu. Częścią programu jest również rozwijanie lokalnych społeczności muzycznych oraz tzw. wsparcie mobilności menadżerów i zespołów – tak, aby swobodnie mogli przemieszczać się i prezentować na wydarzeniach partnerskich programu, także zagranicznych (takich jak festiwale czy showcase’y).

Kuratorami projektu, pełniącymi rolę wykładowców i mentorów, są doświadczeni artyści i menadżerowie: Leszek Biolik, Daga Gregorowicz (Dagadana) Paweł Hordejuk (Happysad), Agata Trafalska (Kortez) oraz Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski Quintet).

—-
Głównym organizatorem programu jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, za współpracę merytoryczną i promocyjną odpowiada fundacja Krakowska Scena Muzyczna. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jako instytucje i koordynatorzy w miastach projektu dołączyły do tej pory Łódzkie Centrum Wydarzeń, Katowice Miasto Ogrodów, Fundacja Nie-art oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Programowi partnerują biuro Music Export Poland oraz festiwale i konferencje: Spring Break w Polsce, Nouvelle Prague i Colour Meeting w Czechach, Live at Heart w Skandynawii oraz Envol et Macadam w Kanadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *