tajemnicekwiatuW niedzielę, 29 marca o godz. 19 w Teatrze Zamiast rozpocznie się premiera przedstawienia Tajemnice Kwiatu Paproci.

Spektakl zrealizowany w konwencji teatru plastycznego i teatru ruchu. Klimat przedstawienia pozostaje w ścisłym związku z dziecięcym zamiłowaniem do bezpiecznego i „kontrolowanego” strachu, jakiego dostarczają baśnie. Wszystko ukazane jest jednak w lekki i zabawny sposób, a całości towarzyszą multimedialne projekcje.

Tekst oparty jest na motywach ludowej legendy o kwiecie paproci, który spełnia życzenia i zapewnia bogactwo temu, kto go odnajdzie. Przedstawienie podejmuje zatem temat chciwości, ubóstwa i nietolerancji z tego płynącej – główny bohater początkowo znajduje się w złej sytuacji materialnej. Jest z tego powodu wyszydzany i prześladowany. To właśnie w magicznej roślinie upatruje rozwiązanie swoich problemów.

Projekt ma do pewnego stopnia charakter filozoficzny – traktuje o konsumpcjonizmie, w którym zanurzone są także dzieci; podejmuje pytania „lepiej jest mieć czy być?”, „ile trzeba mieć, żeby być?”, „co jest naprawdę ważne?” Spektakl dla zorganizowanych grup ze szkół podstawowych/familijny (widzowie od 7. roku życia).

REALIZATORZY:
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenariusz: Magda Żarnecka
Projekcje: Magda Bielecka
Kostiumy: Zuzanna Markiewicz
Scenografia, opracowanie muzyczne, ruch sceniczny:
praca zbiorowa

OBSADA:
Małgorzata Goździk, Kaja Walden, Konrad Korkosiński

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
klamstewka
Kłamstewka w Teatrze Jaracza
szlafrock
SzlafRock (& roll) w Przechowalni
singleiremiksy
Single i remiksy w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*