szymonholowniaDziennikarz, prezenter, publicysta i autor książek – Szymon Hołownia, spotkał się w czwartek, 18 listopada w Empiku w Manufakturze ze swoimi czytelnikami. Promował swoją najnowszą książkę „Bóg. Życie i twórczość”.

   
Hołownia lubi zaskakiwać. Tym razem pokusił się o napisanie biografii… Boga. Zadanie niełatwe ale autor już nie raz udowodnił, że skok na głęboką wodę to dla niego czysta przyjemność. W najnowszej publikacji stara się odpowiedzieć na pytania, które nurtują nas od dawna: czy rzeczywiście Bóg jest jeden, czemu objawił się akurat Żydom, czym jest Trójca Święta i wiele innych.

Mimo kilkunastominutowego opóźnienia, pokaźna grupka ludzi cierpliwie czekała na pisarza. Tradycyjnie już, przy tego typu „schadzkach”, spotkanie było podzielone na trzy części. Pierwsza to pytania zadawane gościowi przez prowadzącego, którym był Łukasz Głowacki, dziennikarz Radia VOX. Kolejny punkt to pytania od czytelników. Niestety ze względu na spóźnienie, jak również ograniczony czas autora, (spieszył się na kolejne spotkanie), było ich tylko trzy. Na koniec oczywiście Hołownia rozdawał wszystkim chętnym autografy.
   

 
Na spotkaniu, jak można było się spodziewać poruszane były wątki religijne. Hołownia znany jest z dość śmiałych poglądów na temat wiary. Nie ma żadnych oporów przed krytyką kleru. Zdradził swoim czytelnikom, że jego ostry stosunek do Kościoła wynika z faktu, że większość jego znajomych jest z Kościołem na bakier. Według niego dzieje się tak dlatego, że jak już jakiś oporny katolik zdecyduje się do kościoła wejść, to księża nie są w stanie go tam zatrzymać, poprzez swoje nieudolne kazania. Powiedział też, że strasznie irytuje go, jak małą wiedzę religijną mają Polacy. Podkreślił, że w wyznawaniu religii trzeba być konsekwentnym, nie można być chrześcijaninem na pół gwizdka.

Uwaga uczniowie! Jak powiedział prowadzący spotkanie Łukasz Głowacki, ci którzy przeczytają książkę „Bóg. Życie i twórczość”, na pewno dorobią się szóstki z religii.

  
Szymon Hołownia w Empiku w ManufakturzeSzymon Hołownia w Empiku w Manufakturze Szymon Hołownia w Empiku w Manufakturze Szymon Hołownia w Empiku w Manufakturze
Szymon Hołownia w Empiku w Manufakturze Szymon Hołownia w Empiku w Manufakturze Szymon Hołownia w Empiku w Manufakturze

   

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Liryka i polityka w Domu Literatury (foto)
Festiwal Puls Literatury – „Dzień Bierezina” (foto)
IMG_1363
Spotkanie z Karolem Maliszewskim (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*