szybkicashSzybki Cash to opowieść o młodym studencie Johanie „JW” Westlund  (Joel Kinnaman), który jak mówią o nim koledzy jest „królem, księciem i dworem całego wydziału ekonomii”. Reżyserem filmu jest Daniel Espinoza.

JW prowadzi podwójne życie. Za dnia dorabia pisząc prace zaliczeniowe innym studentom, w nocy natomiast jeździ na taksówkach chcąc zarobić na imprezowanie z kolegami z wyższych sfer. Wysokie aspiracje chłopaka z prowincjonalnej rodziny robotniczej sprawiają, że wplątuje się w interesy z przemytnikami narkotyków.

Zaczyna go to drogo kosztować zwłaszcza, że pretendentów do dużych pieniędzy robi się więcej. Na jego drodze staje Jorge (Matias Varela), który właśnie uciekł z więzienia i Mrado (Dragomir Mrsic), dla którego  te pieniądze mają być ostatnim skokiem w życiu. Czy uda im się szybko i bez ofiar zarobić pieniądze … przekonajcie się sami  wybierając się na ten film.

Obraz powstał na podstawie powieści szwedzkiego autora kryminałów Jensa Lapidusa. Skandynawski reżyser przeniósł ją na ekran w sposób mistrzowski. Osobiście nie jestem fanką kryminałów, ale ten zapiera dech w piersiach. Nieoczekiwane zwroty akcji i nowe wątki wciąż zaskakują widza.

Nie brak również dylematów natury egzystencjalnej, z którymi boryka się główny bohater – pytania na które odpowiedzi wydają się oczywiste – czy w gangsterskim świecie jest miejsce na przyjaźń i miłość? Co warte jest życie człowieka, gdy chodzi o duże pieniądze? I w końcu czy warto dla kasy poświęcać wszystko? „W tym świecie na pierwszym miejscu zawsze stawiaj własny interes” – mówi Jorge jeden z bohaterów filmu…resztę dopowiedzcie sobie sami.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
uprowadzona3
Uprowadzona 3 – recenzja
360
360 – recenzja
dziedzictwo
Dziedzictwo Bourne’a – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*