szybcyiwsciekli5Czy cokolwiek nowego można wymyśleć, gdy seria filmów zatrzymuje się na cyfrze pięć. Jak się okazuje, można – wystarczy troszkę zmienić akcenty.

 
Dominic Toretto (Van Diesel) ucieka w czasie przewozu więźniów. Udaje się do Rio, gdzie spotyka swoją siostrę Mię (Jordana Brester), Briana O’Connera (Paul Walker). Ich stary kumpel Vince (Matt Schulze) „nagrywa im” robotę. Jednak jak się okazuje kradzież luksusowego auta z pociągu nie jest tak proste.

W samochodzie znajdują się dane, które odzyskać chce ich właściciel, magnat Hernan Reyes, jak i FBI. Bohaterowie wiedzą, że Reyes to cwaniak, narkotykowy boss z kupą szmalu. Postanawiają go obrabować, aby później żyć w dostatku do końca życia. Pomogą im w tym – bohaterowie poprzednich części Szybkich i wściekłych: Tej, Roman Pearce, Han, Gisele, Leo i Santos.

Jedyne na kogo będą musieli uważać, poza rozwścieczonym Reyesem, to agent FBI Hobbs (Dwayne Johnson), któremu jeszcze nikt nie uciekł.

Jak widać po tym wstępie piąta część Szybkich i wściekłych ma w sobie coś bardziej z Ocean Eleven, niż z poprzednich odcinków serii. I prawdę mówiąc wychodzi jej to na plus, bo ile można robić filmów o ściganiu, a tu mamy i ściganie, i główkowanie przy planie kradzieży.

Kilka niezłych scen akcji (kradzież aut z pociągu, czy fenomenalna ucieczka z ostatnich minut filmów)lub znane i lubiane postacie scalające wszystkie pięć odcinków. To wszystko daje nam jedną z najlepszych części Szybkich i wściekłych. Ten film zrobiono dla przyjemności oglądania. Nie warto przy nim kombinować i myśleć, czemu  np. pancerny sejf jest w stanie rozwalić bank. To niepotrzebne dywagacje. Szybcy i wściekli 5 to sto procent akcji w najlepszym wydaniu. Dla wielbicieli tego typu kina – warto.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mniam
Mniam! – recenzja
studentki
Studentki – recenzja
lucy
Lucy – recenzja
5 komentarzy
 • lilia36
  11 maja 2014 at 08:38

  😆 odjazdowy film……naprawde warto obejrzeć 😀 😀 😀 😀

 • Wersus
  4 stycznia 2014 at 20:00

  Naprawdę dobry film.Akcja od początku do końca i bardzo sprytne zakończenie 😉 .Efektowne pościgi i ucieczki rozwalają.Polecam.

 • Dj.damian
  13 września 2012 at 20:30

  Filmek fajny polecam wszyskim kturzy lubia szybke fury i fajne laski,

 • przema98
  27 lutego 2012 at 14:12

  fajne 🙂
  polecam film

 • monikaAA
  22 października 2011 at 16:15

  super film , a piosenka wymiata Qrwaaaaaaa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*