191szwalnia.DOK to przegląd zjawisk z zakresu sztuki dokumentu, non-fiction i verbatim. Zadanie poza propozycjami dla młodzieży, dorosłych i seniorów, obejmuje również działania także działania dla dzieci. Wszystkie wydarzenia w ramach szwalni.DOK są bezpłatne i ogólnodostępne. Działanie dofinansowane zostało z budżetu Miasta Łodzi.

W szósty weekend przeglądu zagości u nas Agnieszka Wąsikowska wraz ze swoim zespołem, aby opowiedzieć historię kilku młodych ludzi, którzy w ekstremalnej sytuacji znaleźli wspólny język.

„Jesteśmy przynętą, kochanie!” to dokumentalny projekt teatralny w przeważającej części oparty na wspomnieniach i relacjach z Majdanu. Tekst został stworzony z fragmentów dzienników Marcina Kundery, z rozmów prowadzonych przez niego z Dante i Nataszą – osób poznanych na barykadzie.

Z improwizacji aktorskich, opartych na tekstach, materiałach video. Rozmowach z Nataszą na Facebooku. Z Dante przez Skype. Z Marcinem, który jest z nami na większości prób. Niezwykle ważnym elementem pracy nad spektaklem jest fakt, że każdy z aktorów poznał „swojego” bohatera, mógł z nim porozmawiać, i z tego spotkania budować świat. Spróbować dotrzeć do odpowiedzi na pytanie o początek rewolucji dla każdego z nich. O to, co zmieniła. Na pytania o odwagę.

O bezradność. Samotność. Siłę.

Scenariusz spektaklu został nagrodzony w III konkursie OFF: PREMIERY / PREZENTACJE organizowanym przez Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu.

Reżyseria i dramaturgia: Agnieszka Wąsikowska
Tekst: Marcin Kundera / Agnieszka Wąsikowska / kreacja zbiorowa
Video: Marcin Kundera
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Iwaniuk
Reżyseria światła: Paulina Góral
Muzyka: Jan Pałys
Obsada: Mateusz Mosiewicz, Helena Ganjalyan, Filip Kosior oraz #Natalia Wilk

Podziękowania: Dante, Natalia Lapchik, Agnieszka Góralska, Tymur Jaszczenko, Nadia Parfan i wielu innych

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
siekochamy
Się kochamy w Teatrze Muzycznym
lst
Łódzkie Spotkania Teatralne 2013
Warsztaty Teatru Ósmego Dnia w AOIA

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*