Jedenasty rok działalności Teatru Szwalnia odbędzie się pod hasłem „Szwalnia Wspólna” i stanowić będzie cykl wielomiesięcznych (wrzesień – grudzień) nieodpłatnych działań, na który składać się będą prezentacje spektakli m. in.  (EMDER – PAVLO JUROV, EXIT PRZEZ POLSKI SKLEP – TURKOWSKI&NOWACKA) koncerty( JACEK HAŁAS) działania wspólnotowe (spotkanie wokół pieśni adwentowych) oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży.

Wspólnym mianownikiem wszystkich propozycji będzie realizacja idei teatru partycypacji kierunkującego nasze myślenie na poszukiwanie rozwiązań i możliwych sposobów pracy na rzecz dobra wspólnego, stając się swoistym katalogiem dobrych myśli, których tak bardzo potrzebujemy w dzisiejszym czasie, naznaczonym lękiem, niepewnością i niezrozumieniem otaczającego nas świata. Wrzesień to głównie propozycje dla młodszych widzów oraz młodzieży.

5.09 godz 17 – „ Mój tata jest w kosmosie” to kameralne przedstawienie skłaniające najmłodszych do refleksji nad tematem odchodzenia. Co robimy z pamięcią o osobach, których już nie ma?

Maurycy twierdzi, że jego tata jest w kosmosie. Ale Krysia mu nie wierzy. To go okropnie wkurza. Tak bardzo, że postanawia ruszyć w drogę, żeby pokazać tej mądrali, kto tu ma rację. Reżyseria
i wykonanie Łukasz Musiał. Spektakl dla dzieci od 4 roku życia.

12.09  godz 17 – „Dom duszy” to historia małej rybki głębinowej, która z mroków i ciemności dna oceanicznego próbuje wydostać się ku słońcu, ku jasności. W podróży do samej siebie, towarzyszy jej pytanie o istotę duszy, jak o nią dbać, by nie stracić z oczu tego, co najważniejsze? Na swojej drodze spotyka inne stworzenia, które krok po kroku prowadzą ją do celu. Spektakl poprzez piękną i prostą metaforę stawia dzieci przed filozoficznym pytaniem, na które nawet dorosłym nie łatwo odpowiedzieć. Czym jest dusza? Scenariusz spektaklu powstał m. in. z fragmentów książek „Maum. Dom duszy” Heekyoung Kim i Iwony Chmielewskiej oraz „Rybka i słońce” Przemysława Wechterowicza. Reżyseria i wykonanie  Ewa Łukasiewicz, Iwona Dróżdż. Spektakl dla dzieci od 5 roku życia.

Cykliczne, wielomiesięczne warsztaty dla dzieci i młodzieży. „Drogowskazy” to propozycja dla dzieci spotykających się w świetlicy społecznej prowadzonej przez Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani. Działania warsztatowe skupione będą wokół pojęcie drogi. Bazą do pracy będzie metoda improwizacji – uwalniająca naturalną ekspresję uczestników.  Warsztat zakończy się otwartym dla publiczności pokazem pracy.

„transfer zwrotny” warsztat adresowany do młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym z zakresu różnych praktyk twórczych (m.in. video-art, śpiew, technika ruchu scenicznego, improwizacje aktorskie). Praca warsztatowa tworzona będzie pod hasłem „transfer zwrotny” przez prowadzących poszczególne moduły programowe artystów pracujących w ramach różnych dyscyplin sztuki. Warsztat zakończy się otwartym dla publiczności pokazem pracy.

Projekt finansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: promocja@teatrszwalnia.pl    oraz  pod numerem 665-338-171

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
elita
Kabaret Elita w Teatrze Małym
Mały Broadway online
warsztaty_profilaktyki_15
Zamień, przetwórz, zmień

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*