Szwajcarska para Daniela Rupp / Kevin Wunderlin zwyciężyła w zakończonym w niedzielę turnieju curlingowym WCT Mixed Doubles Łódź, należącym do prestiżowego cyklu World Curling Tour. Szwajcarzy w finale pokonali estoński duet Marie Kaldvee / Harri Lill 10:4.

Początek decydującego meczu nie był dla nas udany, ale zdołaliśmy szybko odrobić straty i powrócić do meczu. Kluczowym czynnikiem w finale było właściwe czytanie lodu, bo często o wynikach partii decydowały centymetry – przyznali zwycięzcy.

Na najniższym stopniu podium uplasowali się srebrni medaliści Igrzysk Olimpijskich z Pjongczangu, Szwajcarzy Jenny Perret i Martin Rios, którzy w meczu o 3. miejsce okazali się lepsi od Czechów (Zuzanna Paulova i Tomas Paul). Obie te pary będzie można oglądać na lodzie podczas zbliżających się Igrzysk w Pekinie. Tegoroczna edycja turnieju w Łodzi miała wyjątkowo silną obsadę, a dla wielu uczestników była elementem przygotowań do IO lub do olimpijskich kwalifikacji.

W turnieju wystąpiły też czołowe polskie duety, ale tylko jednemu udało się awansować do czołowej ósemki. Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski (POS Łódź) zajęli w swojej grupie drugie miejsce, co dało im awans do ćwierćfinału, w którym musieli jednak uznać wyższość pary Perret/Rios. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego rezultatu. Wiedzieliśmy, że wejście do ćwierćfinałów nie będzie proste, ponieważ musieliśmy mierzyć się z naprawdę silnymi przeciwnikami, takimi jak reprezentacje Szwajcarii czy Korei – przyznaje Zuzanna Rybicka. – Dlatego awans do czołowej ósemki tak silnie obsadzonego turnieju to dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że polskie nazwiska coraz częściej pojawiają się w czołówkach turniejów World Curling Tour – dodaje.

Pełne wyniki dostępne są na stronie www.worldcurlingtour.org.

Klasyfikacja końcowa WCT Mixed Doubles Łódź:
1. Daniela Rupp / Kevin Wunderlin (Szwajcaria)
2. Marie Kaldvee / Harri Lill (Estonia)
3. Jenny Perret / Martin Rios (Szwajcaria)
4. Zuzanna Paulova / Tomas Paul (Czechy)
5. Anna Sidorova / Aleksiej Timofiejew (Rosja)
 . Zuzanna Rybicka / Bartosz Dzkowski (Polska)
 . Ildiko Szekeres / Gyorgy Nagy (Węgry)
 . Oona Kauste / Aku Kauste (Finlandia)

 

foto © Curling Łódź (Mikołaj Kołaczek).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz sportowca – luty 2020
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – maj 2013
Kalendarz sportowca – luty 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*