IMG_2907We wtorek, 12 marca w Ośrodku Propagandy Sztuki zorganizowano rozstrzygnięcie trzydziestej Konkursu im. Władysława Strzemińskiego: Sztuki Piękne 2013.

Konkurs adresowany jest do studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uczestnictwo polega na zaprezentowaniu dorobku artystycznego w formie wystawy prac z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej, fotografii artystycznej, rzeźby, multimediów, tkaniny unikatowej.

– W tym roku do konkursu zgłosiło się 96 studentów ze wszystkich czterech wydziałów Akademii. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z Wydziału Sztuk Wizualnych oraz Wydziału Grafiki i Malarstwa – mówi Magdalena Kacperska komisarz Konkursu. Najliczniej prezentowane jest malarstwo w klasycznej formie (malarstwo olejne, w technice akrylowej) niejednokrotnie połączone z obrazami video. Obecne są również grafiki w technice linorytu, sitodruki w technikach wklęsłodrukowych, łączonych, a także technikach druku cyfrowego. Studenci zgłosili również kilkanaście obiektów rzeźbiarskich i prezentacji multimedialnych, instalacji, fotografii, prac z dzianiny i tkaniny eksperymentalnej oraz druku na tkaninie – dodaje Kacperska.

Oceny prac konkursowych podjęło się niezależne jury. Na zaproszenie Rektor Jolanty Rudzkiej Habisiak w jego skład weszli: prof. Ludmiła Ostrogórska, Mariusz Knorowski,  Maria Morzuch, Andrzej Jaskólski, Elżbieta Fuchs oraz Grażyna Bolimowska.

joomplu:49701

Tegorocznymi laureatami zostali:

• I Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla Pauliny Sadrak z Wydziału Tkaniny i Ubioru. Laureatka jest autorką projektu tkaniny unikatowej pt.: „Konstelacje” przygotowanej w pracowni Tkaniny Unikatowej oraz cyklu kolaży, inspirowanych poezją Gałczyńskiego, powstałych w Pracowni Papieru (2500 zł)
• II Nagroda Rektora dla Damiana Idzik Idzikowskiego z Wydziału Malarstwa i Grafiki: za 4 obrazy powstałe w Pracowni Malarstwa oraz serigrafie powstałe w Pracowni Technik Łączonych (2000 zł)
• III Nagroda dla *Aliny Szyszko Wydziału Tkaniny i Ubioru za tkaninę eksperymentalną pt.: „Sekretniki”; * Sebastiana Kokoszewskiego z Wydziału Grafiki i Malarstwa za projekcję video pt: „Autoportret” oraz *Piotra Skowrona z Wydziału Grafiki i Malarstwa za grafiki, powstałe w Pracowni Technik Łączonych (po 1500 zł każda)

Swoich laureatów wyłonili również partnerzy i fundatorzy Konkursu. Łódzkie galerie sztuki, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Sztuki, Łódzki Dom Kultury, Międzynarodowe Centrum Grafiki KAUS URBINO, Fundacja Kultury i Biznesu, Urząd Miasta Zgierz Miasto Tkaczy, miesięcznik Kalejdoskop oraz prywatne firmy nagrodziły łącznie 42 osoby, które będą mogły zorganizować wystawy swoich prac w miejscach wskazanych przez Fundatorów.

Wystawę wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac oglądać można w OPS do 17 marca 2013 roku.

Zobacz także:

ASP. Rocznik 2012 (foto)

Konkurs Strzemińskiego – Projekt 2012 (foto)

Sztuki Piękne 2012 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6315
Ulotność Anny Szyłło w Galerii Willa (foto)
DSCF4832
Beata Cedrzyńska – Zderzenia w Galerii ZPAP (foto)
IMG_2510
Konkurs Strzemińskiego – Sztuki Piękne 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*