P4090400Wideobiekty to wystawa zorganizowana przez działającą przy Łódzkim Domu Kultury Galerię FF. Jest to ekspozycja nietypowa, składająca się z sześciu instalacji multimedialnych autorstwa Ryszarda Jędrosia.

 

Prezentowane w Galerii FF prace powstawały w latach 2004-2009. W każdej z nich twórca szuka innowacyjnych rozwiązań,  wykorzystując aparaturę elektroniczną: telewizory, kamery, odtwarzacze wideo i wiele innych. Jędroś podejmuje tematykę relacji pomiędzy światem rzeczywistym, a światem wirtualnym, stara się pokazać, jaki wpływ mają technologie cyfrowe na funkcjonowanie społeczeństw.
 
Jak tłumaczył sam autor, z powodu ograniczeń przestrzennych, na wystawie możemy zobaczyć jedynie sześć wybranych prac. Są to: Wideostrada, Wideookulary, Samolot, Ping-Pong, Klatka i Kominek. Do jednej z najciekawszych, bez wątpienia możemy zaliczyć instalację Samolot, nawiązującą do ataku terrorystycznego z 11 września. Autor przykleił część modelu samolotu do niewielkiego telewizora, na którym wyświetlany jest kłębiasty dym. Ekspozycję można oglądać do 30 kwietnia.

Ryszard Jędroś – absolwent Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Związany od lat z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, gdzie obecnie prowadzi pracownię Kreacji Przestrzeni Multimedialnej na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Tworząc swoje prace wykorzystuje fotografię, wideo i komputer. Jest również realizatorem krótkich filmów eksperymentalnych. Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień za działalność artystyczną, pedagogiczną i organizacyjną.
Wideobiekty Ryszarda Jędrosia Wideobiekty Ryszarda Jędrosia Wideobiekty Ryszarda Jędrosia
Wideobiekty Ryszarda Jędrosia Wideobiekty Ryszarda Jędrosia Wideobiekty Ryszarda Jędrosia
Wideobiekty Ryszarda JędrosiaWideobiekty Ryszarda Jędrosia Wideobiekty Ryszarda Jędrosia Wideobiekty Ryszarda Jędrosia
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
08022013_039
Dom/awatar/translokacja Pawła Korbusa (foto)
1655912_593003554107607_1031809134_n
Lech Kunka (1920-1978) w Muzeum Miasta Łodzi (foto)
glowne_ldk_17_maja
Sztuka włókna roślinnego w Galerii Nowej ŁDK (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*