rzezbaW czerwcu, Galeria Nowa Łódzkiego Domu Kultury, przygotowała wystawę prac rzeźbiarskich autorstwa Rafała Ciesielskiego. Artysta za główny temat swojej ekspozycji obrał dłonie.

Cykl rzeźb i płaskorzeźb stworzonych w latach 2008-2009, powstałych z imitacji brązu i kamienia, autor nazywa przewrotnie “Rękodziełami”. W istocie prace te przedstawiają niezwykle ekspresyjne ujęcie efemerycznego kształtu dłoni zastygłych w litej strukturze rzeźby.

Sam autor, bardzo trafnie, pisze o nich tak:

“Wynurzam ze skały dłonie,
Bryły okrywam dotykiem
I ciepło rąk granit chłonie,
A przestrzeń jest niemym krzykiem,
Tęsknych kształtów zakochanych,
Te ręce co wciąż chcą szukać,
Z kamienia tak ulecianych
Chwil; wołając, krzycząc – czekać
I gładząc tuleniem bawić –
Bo ten dotyk dłoni
Twojej Chciałbym żywym pozostawić
W zmysłach i pamięci mojej.”

Na wystawie zgromadzono również rzeźby i płaskorzeźby wykonane w drewnie o wspólnym tytule “Wyrosłe z natury” oraz powstałe w 2008 roku prace pt. ” Z głowy”.

Rafał Ciesielski – urodzony w Łodzi 7.04.1961 r. Syn rzeźbiarza Włodzimierza Ciesielskiego i projektantki tkanin Marii Zielińskiej z Chmielińskich. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi – dyplom w 1981. Studia w ASP w Łodzi na wydziale grafiki w latach 1981-1987. Dyplom w pracowni profesora Andrzeja Bartczaka i pracowni profesora Stanisława Łabęckiego w styczniu 1988.

Galeria czynna: od wtorku do soboty, w godz. 14-18. Wstęp – 1 zł (środy – wstęp wolny)

Rzeźby Rafała Ciesielskiego w Galerii NowejRzeźby Rafała Ciesielskiego w Galerii Nowej Rzeźby Rafała Ciesielskiego w Galerii NowejRzeźby Rafała Ciesielskiego w Galerii Nowej Rzeźby Rafała Ciesielskiego w Galerii Nowej
Rzeźby Rafała Ciesielskiego w Galerii Nowej Rzeźby Rafała Ciesielskiego w Galerii NowejRzeźby Rafała Ciesielskiego w Galerii Nowej
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
glowne_borisov
Muzeum Borisowa w Atlasie Sztuki (foto)
4lutego_068
Małgorzata Szymankiewicz – Komfortowa sytuacja (foto)
IMG_8464
Fotofestiwal 2017 – Common Codes (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*