Do 12 stycznia 2020 roku w Muzeum Sztuki w Łodzi można oglądać wystawę Carolina Caycedo i Zofia Rydet. Raport troski. Kuratorki – Aleksandra Jach, Carolina Caycedo, koordynatorka wystawy – Katarzyna Mróz, koordynatorka druków – Karolina Karolak.

Ekspozycja powstała jako trzecia część cyklicznego projektu Prototypy, w ramach którego artyści pracują z kolekcją Muzeum Sztuki w Łodzi. Carolina Caycedo zaprezentowała swoje prace w kontekście zdjęć Zofii Rydet. Artystkę zainspirowała się cyklem „Zapis socjologiczny” (1978-1990), w którym fotografka dokumentuje tradycyjne sposoby życia, które znikają podczas modernizacji kraju. W obrazach tych Carolina widzi podobieństwo do rodzimej Kolumbii i miejsc, które poświęcane są w imię rozwoju.

Raport troski to celebracja kobiecego zaangażowania w różne sfery życia, a przede wszystkim w obronę przyrody. Stawką w tej walce są dobra wspólne: woda, powietrze, ziemia. Wezwaniem do działania są jednak konkretne problemy danej społeczności związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
17czerwca_080
Anna Konik w Atlasie Sztuki (foto)
glowne_borisov
Muzeum Borisowa w Atlasie Sztuki (foto)
24Wystawa_Aleksander_Tansman-warsztat_kompozyrota_fot.R.Sochala
Aleksander Tansman – warsztat kompozytora (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*