gowneNietypowi goście zamieszkali we wnętrzach Pałacu Poznańskich. Każdy z nich znalazł już swoje miejsce. Mole i moliki zagrzebały się w książkach, szufladach i kredensach. Leśne ludki rozbiegły się po gabinetowym biurku, a japońskie damy z zastygłą miną oddały się kontemplacji w oddzielnych buduarach.

 
Już nie jesteśmy sami podczas zwiedzania pałacowych wnętrz. To tu, to tam czeka ktoś, kto w ciszy obserwuje lub kompletnie nie zwraca na nas uwagi. Nie każdy gość jest wesoły, nie brakuje smutnych, czy surowych min, lecz ich sylwetki i twarze nigdy nie są pozostawione bez wyrazu. Ich postacie są delikatne, kruche, ale nigdy bezsilne – oddziałują na naszą wyobraźnie, przywołują wspomnienia i porywają na chwilę do swojego świata. Niezwykłe emocje jakimi obdarzono te małe dzieła sztuki wpływają na nas, budząc uśmiech lub zadumę na naszym obliczu.
   
Od 8 marca 2010 roku do 25 kwietnia 2010 roku w Muzeum Miasta Łodzi można podziwiać nietypową wystawę Kształty ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty – Nowickiej. Prezentowana kolekcja to zbiór papierowych, misternie wykonanych postaci inspirowanych między innymi kulturą Japonii, literaturą dziecięcą lub wyobraźnią artystki.

Mirosława Truchta–Nowicka – absolwentka Instytutu Plastyki WSP (obecnie Akademia Jana Długosza) w Częstochowie, na Wydziale Projektowania Plastycznego u prof. Jerzego F. Sztuki i prof. Wernera Lubosa. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem i ilustracją. Praca w Teatrze Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi spowodowała zwrot w twórczości artystki, a Lalka – Rzeźba stała się elementem inspiracji, osiągając status głównego obiektu jej twórczych zainteresowań. / inf. pras.

 
Kształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej Kształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej Kształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-NowickiejKształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej
Kształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej Kształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej Kształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-NowickiejKształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej
Kształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-NowickiejKształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
aheart_012
Transformacja płaszczyzny / Panorama w Galerii Nowa Przestrzeń (foto)
IMG_8445
Misericordia w Akademii Sztuk Pięknych (foto)
IMG_0008pr
Pasaż Róży na Piotrkowskiej 3 (foto)
2 komentarze
  • 10 marca 2010 at 06:56

    Zaaranżowane świetnie. Po prostu uczta dla fotografa.

  • Arcadious
    9 marca 2010 at 16:16

    może niszowe, ale przynajmniej ciekawie zaaranżowane

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*