W czwartek, 25 października na drugim piętrze Saspolu odbył się kolejny projekt Galerii Czynnej – 72 dpi. Michał Szufla w projekcie wykorzystał opustoszałe przestrzenie centrum handlowego do wizualizacji swej silnej fascynacji sztucznymi kwiatami. O warstwę muzyczną zadbał Wolfgang Talkum.

Galeria Czynna (Ogórek / Polak / Załuski) to partyzanckie przedsięwzięcie samoorganizacyjne i parainstytucjonalne. Jak sami piszą: “naszym celem jest realizacja krótkotrwałych zdarzeń artystycznych oraz artystyczno-społecznych w przestrzeniach, które nie muszą być związane ze sztuką, ale są interesujące, dostępne i pasują nam do danego konceptu”.

Michał Szufla – absolwent Wzornictwa (specjalizacja: Architektura Tekstyliów) na Politechnice Łódzkiej, obecnie student Filozofii na Uniwersytecie Łódzkim. Jako członek SKN Sztuk Wizualnych uczestniczył m.in. w wystawach Teatr Przedmiotów (festiwal Urban Tribes, 2014), Razem. Redefinicja miejsca (wystawa towarzysząca Fotofestiwalowi, 2014), Piękne śmieci – porzucone/odrzucone (Galeria Forum Fotografii, 2017). Współtwórca projektu @szmatrix, zaprezentowanego przez Galerię Czynną w ramach festiwalu Blask Brzask w 2017 roku.

Sandra Mikołajczyk – graficzka i fotografka, ukrywająca się pod pseudonimami Sygur i Wolfgang Talkum; projektantka okładek albumów muzycznych i plakatów. Współpracowała między innymi z festiwalem Domoffon. Założycielka projektu modowego @szmatrix.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ldk_023
Przypadek ludzki w Galerii Imaginarium (foto)
29062012_886
Gospodarz śpi a jemu w polu rośnie w Atlasie Sztuki (foto)
2lipca_047
Czeski sen – Ears like loops w Zonie Sztuki Aktualnej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*