Monica_Bonvicini_NOT_FOR_YOU__2006Często słyszymy – robimy to dla was. Staramy się dla was. Muzeum Sztuki także robi i stara się – dla was, a raczej dla nas.

Dla Was to najnowsza wystawa, którą możemy oglądać w ms2. Składające się na nią dzieła charakteryzują trzy słowa – starcie, odwrócenie i nadzieje. To zaproszenie do udziału w starciach sztuki.

Starcia — określają zaangażowanie sztuki w najbardziej istotne napięcia i konflikty zrodzone przez dramatyczne transformacje ekonomiczne, społeczne i polityczne ostatnich czasów. Odwrócenia — określają strategie działania artystów próbujących realizować politykę sztuki jej bezbronnymi, ale nie bezskutecznymi, środkami. Nadzieje — określają cel artystycznego zaangażowania, wiążąc twórczość z próbą zmiany na lepsze. 

joomplu:30713

Ekspozycja to efekt uczestnictwa Muzeum Sztuki w Łodzi w  programie Narodowe Kolekcje Sztuki Współczesnej prowadzonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu za kwotę ok. 2 mln złotych muzeum mogło zakupić nowe prace do Kolekcji Sztuki XX i XXI w.

Na najnowszą wystawę składa się dwadzieścia sześć prac. Wśród prezentowanych artystów znaleźli się: Monica Bonvicini, Angelika Fojtuch, Tamás Kaszás, Zofia Kulik, Grigor Khatchatrian, Adrian Paci, Ewa Partum,  Ali Kazma, Mladen Stilinović, Janek Simon, Paulina Ołowska, Haegue Yang, Thea Djordjadze, Ján Mančuška, Johanna Billing, Teresa Tyszkiewicz, Zoran Todorović, Robert Maciejuk i Katarina Zdjelar.

Ekspozycję można zwiedzać do 22 kwietnia br.


/fot. mat.pras. – Dzięki Uprzejmości Muzeum Sztuki w Łodzi.

Zobacz także:

WIKIzeum w ms2 (foto)

Jan Fabre w ms2 (foto)

Akreacje II (foto+wideo)

„Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku. Przemieszczenia” w ms2 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
07062013_050
Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy w ms2 (foto)
11350006_10205849303049666_1286734101_n
Ł4K: Sąsiedzi – Traugutta 10 (foto)
Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*