apexKolejną niezwykłą wystawę można podziwiać w Galerii NT Michała Brzezińskiego. Do końca lipca, każdy kto chce może na własnej skórze obejrzeć i usłyszeć Ape-X Andre’a Sier’y.

 
Całość składa się z ośmiu, w większości interaktywnych, elementów. Są to m.in. piramida Apex, która w chwili “wyczucia” załamania światła wytwarza proste dźwięki, Space Race #2 dający nam możliwość kontroli bohatera abstrakcyjnej gry, czy też k.~ nawiązujący do “Zamku” Kafki – tę instalację obsługuje się dźwiękiem.

Podczas wernisażu sam autor, Andrea Sier, zaprezentował swoje teorie interpretując każdy z elementów wystawy. Mówi ona o metafizycznych kontekstach, nawiązań kulturowych (często powtarzanych – piramida, symbol trójki, delta). Jednak, jako że instalacje są interaktywne, a widz sam jest częścią dzieła, a zarazem jego współtwórcą ścieżka Siera jest tylko jedną z potencjalnie możliwych.

 

Artysta nawiązuje do połączenia ludzi i technologii, wykorzystuje do tego proste środki – grafikę wektorową, czerń, biel i zieleń  oraz podstawowe dźwięki znane z czasów 8-bitowców. Warto udać się do Galerii NT, otrzymać wydany dodatkowo do wystawy katalog przedstawiający rozważania teoretyczne twórcy wystawy, a także kuratora, Michała Brzezińskiego. Rzadko w naszym mieście gościmy interaktywne instalacje, które kreują rzeczywistość dzięki nam samym. Tak jest z “Ape-x” – człowiek i technologia. Do końca lipca br. w Galerii NT w Łódzkim Domu Kultury.
Ape-X w Galerii NT Ape-X w Galerii NTApe-X w Galerii NT Ape-X w Galerii NT
Ape-X w Galerii NT Ape-X w Galerii NTApe-X w Galerii NT Ape-X w Galerii NT
Ape-X w Galerii NT Ape-X w Galerii NT Ape-X w Galerii NTApe-X w Galerii NT
Ape-X w Galerii NT Ape-X w Galerii NT Ape-X w Galerii NT
Ape-X w Galerii NT
 
Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Prime Time 2019 (foto)
29062012_886
Gospodarz śpi a jemu w polu rośnie w Atlasie Sztuki (foto)
IMG_1473
Wystawa Figur Stalowych w Manufakturze (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*