Do 28 lipca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa można oglądać wystawę 100 flag na 100-lecie praw wyborczych Polek. To pokłosie artystycznego happeningu „Marsz 100 FLAG”, jaki odbył się w Warszawie w listopadzie 2018 z okazji setnej rocznicy zdobycia przez Polki praw wyborczych.

Grupa warszawskich artystów powołała Kolektyw 100 FLAG, którego celem było przypomnienie o setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety – przypadającej 28 listopada 2018 roku. Zarówno nazwa jak i forma (marsz z flagami) inicjatywy miały być nieco ironicznym nawiązaniem do obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

„Flaga” była hasłem wywoławczym, skojarzeniem; nie oczekiwano żadnej określonej formy, zachęcając do puszczenia wodzy fantazji i stworzenia w pojedynkę bądź grupowo artefaktów odwołujących się do rocznicy. W rezultacie do marca 2019 roku (flagi nadal powstają) powstało przeszło 220 flag stworzonych przez ponad 270 osób z całej Polski, a właściwie z całego świata m.in. z Kenii, Brazylii, Chin, Holandii i Niemiec.

Kuratorzy: Marta Kowalewska, Kolektyw 100 FLAG
Aranżacja przestrzeni: Maja Pawlikowska
Reżyseria światła: Artur Frątczak
Producent: Aleksandra Kmiecik

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
28pazdziernika_131
Pomyłka / Tipping point of failure w Galerii NT (foto+wideo)
Galeria Czynna: 72 dpi w Saspolu (foto)
ldk_023
Przypadek ludzki w Galerii Imaginarium (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*