glowne_ilustracja_modowa

Tak obszernej wystawy ilustracji mody nie było jeszcze nigdzie na świecie. Ponad 100 prac, 46 najlepszych światowych ilustratorów mody można oglądać w podczas Fashion Week Poland w hotelu DoubleTree by Hilton. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostały prace tak wielu sławnych i uznawanych ilustratorów mody.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland jest pierwszym miejscem na ogólnopolskiej trasie wystawy „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016”, która prezentuje prace najlepszych światowych ilustratorów mody. – To niezwykle ważna funkcja w świecie wielkiej mody. Ilustratorzy bardzo mocno współpracują zarówno z zespołami projektantów, jak i kierownikami produkcji i krawcami. Do tej roli zatrudniani są najlepsi w swoim fachu – tłumaczy Tomasz Królikiewicz, pomysłodawca wystawy.

Na wystawie zaprezentowano prace artystów z całego świata, m.in. Japonii, Chin, Kolumbii, USA, Indonezji. Wielu z nich pracuje na uczelniach artystycznych w Londynie i Nowym Jorku. Goście zobaczą prace m.in. Helen Bullock, która współpracowała np. z Johnem Galliano oraz marką Louis Vuitton. Veronica Lawlor jest uważana aktualnie za najważniejszego kronikarza ilustracyjnego Nowego Jorku. Z kolei Caroline Andrieu rysuje najlepsze światowe modelki, na czele oczywiście z Anją Rubik.

DSC_9531

Fot. Agata Kobierska

Najczęściej ilustracja modowa stanowi zaledwie część zainteresowań twórców, wielu z nich to bardzo znani ilustratorzy publikowani w mediach tradycyjnych oraz elektronicznych. Wielu z nich zajmowało stanowisko dyrektorów artystycznych w najlepszych wydawnictwach poświęconych modzie  bądź dyrektorów kreatywnych czołowych agencji reklamowych.

Rysunki prezentowane na wystawie można nie tylko podziwiać, ale i kupić. Zapraszamy na www.modernart.com.pl

(Tekst – Mat. Prasowe; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
9lipca_102
Wielka Księga Grafiki II połowy XX wieku (foto)
24102012_014
Chodzież 2012 w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)
12084202_1568585086802330_1839006778_n
Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*