IMG_3659

Do 24 listopada, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, w przestrzeni EC-1 można oglądać niezwykłą ekspozycję „Świat Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela.

Papcio Chmiel jest autorem kojarzonym przez wszystkie bez wyjątku pokolenia. Jego bohaterowie, czyli Tytus, Romek i A’Tomek są rozpoznawalni zarówno przez emerytów jak i przedszkolaków. Wystawa jest hołdem złożonym artyście i jednocześnie ucieleśnieniem marzeń wielu tysięcy fanów, którzy dzięki niej będą mogli przenieść się w komiksowy świat niemal dosłownie.

joomplu:128300

Dla wielu tysięcy fanów jest  to powrót do krainy dzieciństwa. Wszystko dzięki wizualizacjom wiernym komiksowi, jednakże w wymiarze 1:1. Znajdują się tu atrakcje dla młodszych i starszych, m.in. konkurs wiedzy, szukanie ukrytych liter tworzących hasło, układanie swojej wersji dialogu między postaciami (zabawa w tworzenie scenariusza), podróż do wnętrza Ziemi (gra wideo), możliwość zrobienia pamiątkowych fotografii, duża dawka informacji na temat komiksu, bohaterów i autora, a przede wszystkim sporo humoru poprzez ukazanie wybranych, najciekawszych przykładów, także oryginalnych plansz z serii o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka.

Ideą główną ekspozycji jest świat fantastycznych pojazdów profesora Talenta i jego Instytut Wszechzbytków, gdzie pojazdy te powstają. Wśród nich m.in. mechaniczny koń Rozalia, wannolot oraz spektakularny wkrętacz.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
glowne_ilustracja_modowa
Wystawa „Across Poland with Best Fashion Illustration” (foto)
IMG_2510
Konkurs Strzemińskiego – Sztuki Piękne 2017 (foto)
IMG_6444
ASP. Rocznik 2011 (foto)
1 Komentarz
  • Kamil
    21 września 2017 at 13:25

    Absolutne mistrzowstwo! 😆

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*