P1010262Od środy, 4 stycznia w Galerii Foyer Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych można oglądać wystawę malarstwa Artura Balahouane. Architekta, który zaprojektował budynek ośrodka.

Artur Balahaoune, to właściciel jednej z łódzkich pracowni architektonicznych, z pochodzenia Algierczyk, który z powodzeniem od wielu lat projektuje budynki i konserwuje zabytki w Polsce. Jego wielką pasją jest sztuka, szczególnie malarstwo i rysunek, a na oglądanie efektów jego poza architektonicznej twórczości zaprasza w tym miesiącu AOIA.

Sam autor skromnie otworzył swoją wystawę. Mówił, że przygotowywał się do niej kilka długich lat i udała się ona dzięki ogromnemu wsparciu przyjaciół. Artur Balahouane podkreślał jak ważne jest to, że odbywa się ona właśnie w tym miejscu. Pracując nad projektem tego budynku, nigdy bowiem nie przypuszczał, że kiedyś będzie miał okazję zaprezentować tu swoje rysunki i obrazy. Balahouane mówi, że w swoich pracach stara się tylko rozbawić ludzi kolorami. Za to krytycy sztuki podkreślają, że jest on bardzo uważnym obserwatorem otaczającej go rzeczywistości, wyłuskuje z niej poszczególne elementy i nadaje im nowe formy, kształty i kolory. Jeśli przyjrzymy się dokładniej jego fantastycznym i wielobarwnym pracom, to pomimo ich  niewątpliwie egzotycznego charakteru, na pewno odnajdziemy w nich nasz codzienny mikro- i makrokosmos.

Wystawa „Wędrujące obiekty” w AOIA czynna jest do 2 lutego. Warto w tym czasie zajrzeć do budynku  przy Zachodniej 54/56, przejść się po całym obiekcie, a potem zajrzeć do Galerii Foyer. Jeśli dobrze się przyjrzymy, to z pewnością zauważymy, że myśl artysty-architekta i artysty-malarza biegnie wspólnym, kolorowym torem.

Zobacz także:

Wystawa „Łódzkie rzeki” (foto)

Drewniane Miasto – Nieznane Oblicze Łodzi (foto)

Joanna Jeziorska – malarstwo (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7590
Ład i Ekspresja w Domu Literatury (foto)
IMG_2284
Wystawa prac Stanisława Fijałkowskiego w Galerii Re:Medium (foto)
labaasp
In And Out Of Time w Galerii Kobro (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*