IMG_0724Od 6 marca do 11 kwietnia w Galerii Re:Medium (Piotrkowska 113) można oglądać wystawę malarstwa Mileny Romanowskiej pt. Struktura i terytorium. Kuratorka ekspozycji jest Małgorzata Dzięgielewska.

Milena Romanowska studiowała w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w latach 1984-1990. Dyplom w 1990 roku w zakresie malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kudukisa i tkaniny unikatowej w pracowni prof. Aleksandry Mańczak. W 1993 roku przebywała w Paryżu na stypendium twórczym przyznanym przez Fundację Kultury Niezależnej. W latach 1990-1995 współpracowała jako krytyk sztuki z redakcją „Gazety Wyborczej” i „Tygla Kultury”. W 2009 uzyskała tytuł doktora w dziedzinie malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Od 2010 r. prowadzi pracownię malarstwa na kierunku Grafika w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Twórczość w zakresie malarstwa i rysunku. Zajmuje się także projektowaniem aranżacji wystawienniczych w przestrzeni publicznej i grafiką projektową. Artystka w Galerii Re:Medium zaprezentowała m.in. obrazy z ostatniego cyklu „Miejskie terytoria”.

– Kompozycje Romanowskiej są niewątpliwie metaforą minionego czasu. Artystka przedstawia milczące obecnie wielowiekowe mury, opuszczone ceglano-kamienne struktury, stalowe konstrukcje szklanych dachów, stare więźby dachowe, fantazmaty miast będące cichymi świadkami aktywności dawnych społeczności, pozbawiając je zbędnych detali architektonicznych, odzierając z wszelkich drobiazgowych elementów. Pokazuje te zmultiplikowane motywy jako ślady dawnego życia, próbuje wyobrazić sobie egzystencję dawnych mieszkańców. Eksploruje zapomniane „terytoria”, do których dostęp mają lub chcą mieć nieliczni – pisze Małgorzata Dzięgielewska we fragmencie tekstu do katalogu wystawy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7421
12 Otwarta Wystawa w Muzeum Książki Artystycznej (foto)
czarymary
Łódzkie czary-mary, czyli plastyczna podróż po mieście (foto)
P1070428
Międzynarodowy Festiwal Komiksu 2010 – dzień 1 (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*