DSCF4303We wtorek, 14 sierpnia w Galerii ZPAP (Związku Polskich Artystów Plastyków) Na Piętrze – Okręg Łódzki, przy ul. Piotrkowskiej 86 odbył się wernisaż wystawy Młoda Grafika ASP.

Prace studentki oraz dwojga absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zawisły w Galerii już w piątek, 10 lipca, jednak uroczysty wernisaż wystawy odbył się cztery dni później, 14 lipca. Zaprezentowanie swoich prac w Galerii ZPAP na Piętrze to duże wyróżnienie. Doczekali się go Edyta Andryszak, Oskar Gorzkiewicz oraz Aleksandra Ilkiewicz.

Zdobywcy zaszczytnych dyplomów łódzkich uczelni artystycznych przyciągnęli na wtorkową wystawę dużą publiczność. Edyta Andryszak, gdańszczanka, która przyjechała do Łodzi, aby móc tutaj szkolić swój warsztat, przemówiła w imieniu swoim i swoich kolegów po fachu, dziękując za przybycie i doceniony trud. W pracach młodych artystów można dostrzec nawiązania do baroku, wielość figur geometrycznych, akwaforty, linoryt, litografię czy formy druku typograficznego Wydarzenie poprowadził prezes Związku Okręgu Łódzkiego, Mirosław Ptycia.

Wystawa będzie dostępna do 24 lipca w Galerii ZPAP na Piętrze przy ul. Piotrkowskiej 86 w godzinach otwarcia galerii.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wystawa16_009
Tereza Barabash w Galerii 87 (foto)
IMG_6282
MFKiG: Paweł Piechnik – Droga samuraja jest prosta (foto)
Upadek_l_60x84_tech_wlasna_2008
Marek Herbik – Grafika (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*